Aralık 6, 2023

Dev Balina Beş Yıllık Uykusundan Kalktı: O Altcoin’den 90 Milyon Dolarlık Sert Satış Gelebilir!

Erken dönem yatırım yapan bir Ethereum balinası, uzun bir sessizlikten sonra hareketlenmiş gibi görünüyor.

Lookonchain verilerine göre bu güçlü yatırımcının beş yıl boyunca hareketsiz kaldıktan sonra Pazartesi günü kripto borsası Kraken’e 87,5 milyon dolar değerinde 39.260 ETH yatırdığını ortaya koydu. Balina, Haziran ve Ağustos 2017 arasında 11,34 milyon dolar değerinde 47.260 ETH  (token başına yaklaşık 240 dolar fiyatla) satın aldı. Ertesi yıl ise 8.000 ETH sattı ve o zamandan beri hiç hareket etmedi.

Lookonchain’e göre, balina Kraken’deki varlıklarını satmış olsaydı, yaklaşık 78 milyon dolar kâr elde etmiş olacaktı.

ETH bu yazının yazıldığı sırada 2,295 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre ikinci sıradaki kripto varlığı son 24 saatte neredeyse %3 artış gösterdi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Lookonchain ayrıca, iflas eden borç verme platformu Celsius ile ilişkili bir adresin Pazartesi günü kurumsal kripto ticaret platformu FalconX’e 16,7 milyon dolar değerinde 7.500 ETH transfer ettiğini tespit etti.

Kripto takipçisine göre Celsius, son üç hafta içinde FalconX’e ve kripto borsaları Coinbase ve OKX’e toplam 83 milyon dolar değerinde 37.260 ETH gönderdi. Celsius, yerel token’ın %99 oranında değer kaybetmesi ve para çekme işlemlerini gerçekleştirememesi üzerine Temmuz 2022’de iflas başvurusunda bulundu.

Geçtiğimiz ay, bir ABD yargıcı Celsius için, alacaklılara geri ödeme yapmak üzere tasarlanmış yeni bir madencilik ve stake etme şirketi için fon yaratacak bir iflas planını onayladı.

“NewCo” olarak adlandırılan şirket, 450 milyon doları likit kripto olmak üzere 1,25 milyar dolarlık bir bilançoya sahip olacak.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?