Deutsche Bank Araştırmacıları: Bitcoin (BTC) Değeri Bir Trilyon Dolar Üzerine Çıkabilir!

Deutsche Bank’taki araştırmacılar, Bitcoin’in bir trilyon doların üzerine çıkmasının, öngörülebilir gelecekte kalıcı olabileceğini kanıtladığını söylüyor.

Bankacılık devi, ödemelerin geleceğiyle ilgili bir raporda, yüksek seviyelerde mevcut spekülasyonlar arasında Bitcoin’in (BTC) “aşırı dalgalı” kalacağının beklendiğini söyledi.

“Kısa vadede, Bitcoin buralarda olmaya devam edecek ve değeri değişkenlik gösterecek. Bitcoin’in işlem faliyetlerinin %30’undan daha azının mallar ve hizmetler için ödeme ile ilgili olduğunu, geri kalanının ise büyük ölçüde finansal yatırım için kullanıldığını tahmin etmekteyiz.”

Rapor, Bitcoin’in kurumsal yatırımcılar arasında benimsenmesine dayanarak yükselmeye devam etmesi gerektiğini belirtiyor.

“2017 yılının başlarında Bitcoin fiyatları coin başına 1000 doların altındaydı. Aynı yılın Aralık ayı içerisinde bu rakam 20.000 dolara ulaştı. Sonrasında yine bir düşüş geldi ve fiyat Şubat 2018 tarihinde 7000 dolara düştü. Sadece bir yıl içerisinde fiyatlar, Mart 2020’de 4.900 dolardan geçtiğimiz Cumartesi 60.000 dolar olacak şekilde yükseldi. Bitcoin’in artan talebini yönlendiren en önemli faktörlerden biri, hedge fonları ve kurumsal yatırımcılardı.”

Rapor ayrıca Y kuşağı arasında BTC’nin, küresel anlamda benimsenmesinde bir devrilme noktasını tetikleyebilecek ana faktör olarak kabul edildiğini gösteriyor.

“Gelecek nesiller kitlesel olarak benimsenebilir. Anket yaptığımız yaşlı insanların kripto para birimleriyle ilgili korkuları vardı, onları anlamakta güçlük çekiyorlardı, uçucu finansal balon (dotcom büstü gibi) yarattıklarına inanıyorlardı. Bunları düşük likiditeli finansal araçlar olarak görüyorlardı. Ankete katılanların üçte birinin kripto para birimlerinin nasıl çalıştığı hakkında hiçbir fikri yoktu ve %40’ı sadece kısmi bir anlayışa sahipti.

Buna karşılık, Y kuşağının yaklaşık üçte biri, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya ve Güney Kore’de 4.700’den fazla kişi üzerinde yapılan ankete göre, kripto para birimlerinin nakit ve kredi kartlarının yerini aldığına inanıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.