Mart 14, 2020

Deprem Günü Kripto Para Birimi İstatistikleri

Dünkü fiyat hareketini tanımlamak için hangi kelimeyi kullanırdınız? Birini düşünebilirim, ÇILGINLIK. Coronavirüsün yayılması dünyayı felç ediyor ve insanları evde tutuyor. Bu arada, tüm büyük ABD pazarları ayı bölgesine girerken en kötü günlerini geçiren finansal piyasalardan bahsetmiyorum bile. DJIA 1987’den bu yana 1 günlük en büyük düşüşü gördü. Avrupa pazarları da en kötü günlerini gördü hatta altın fiyatları da düştü.

Peki ya kripto varlık piyasası? Neredeyse 50 milyar Dolar toplam piyasa değerinden çıkarıldı ve Bitcoin yedi yıl içinde en büyük fiyat düşüşünü dün 4.000 Dolar’da gördü.

Haberlerin ve bültenlerin çoğunu okuduğunuzda, analiz fiyat hareketlerine ve kripto varlıklar için döviz hacmine odaklanmıştır. Bu yüzden sahip olduğumuz blockchain analitiğini kullanarak dünün piyasa çöküşüne farklı bir bakış atmanın iyi bir fikir olacağını düşündüm.

Stablecoins adres etkinliği dün zirveye çıktı

En iyi kripto varlıkların fiyatı dün düşerken, Tether ilk kez 5 milyar Dolar’lık piyasa değerine ulaştı.

USDT’de (Tether) aktif adres sayısı 68,69 bin adresle en yüksek YTD sayısına ulaştı. Ayrıca, ağa giren yeni adreslerin sayısı 18.56 bin adresle büyük bir artış gösterdi.

USDC (USD Coin), 8.000’den fazla aktif adres ve 4.000 yeni adresin yaratılmasıyla dünün en büyük ağ etkinliğini gördü. Dün aktif adres sayısı 1 Ocak’taki 1.48k aktif adrese göre %463 daha fazla.

Ethereum’da işlem hacmi uçtu. Büyük İşlem hacmi, Kasım 2018’den bu yana en yüksek sayıya ulaştı. Dün 100 bin Dolar’dan fazla işlemde toplam 1,43 milyar Dolar taşındı.

Dün Bitcoin’de Büyük İşlemlerin hacmi aylık 8.94 milyar Dolar’a ulaştı. Bu, bir önceki güne göre %85’lik bir artışı temsil ediyor.

Peki ya Litecoin? Büyük işlem faaliyeti artıştaydı. Büyük işlemlerin sayısı %654,88 arttı. 448 milyon Dolar. Sadece dün, son 7 gün içindeki toplam hacmin %54’ünü temsil ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?