DENT Coin Nedir? DENT Hakkında Detaylı Rehber!

Rehber İçeriği

DENT Nedir?

DENT, mobil veri için küresel değişim platformudur. Akıllı telefon kullanıcılarına, diğer tüm ürünler gibi mobil verilerini satma, satın alma ve bağış yapma yetkisi verir. DENT’in geliştiricileri, her katılımcının mobil trafiğini (İnternet, aramalar vb.), diğer ağ üyelerine satabileceği bir platform oluşturma fikrine sahipti. Bu fikir, dünya çapındaki mobil cihaz kullanıcılarının 32 milyar dolarlık mobil trafik satın aldığı ve bunun %15’inin yani bir başka deyişle 4.8 milyar dolarlık kısmının kullanılmadan kaldığını belirten, Cisco tarafından yayınlanan verilerden sonra oluştu.

DENT proje geliştiricilerinin amacı, gelecekte şu anda sahip olduklarından daha iyi koşullar elde etmek için, mobil hizmet sağlayıcılarını etkileyebilmeyi sağlamaktır. Esasında, mobil veri son birkaç yılda değerli bir ihtiyaç haline geldi. Dünyanın gelişmiş ve az gelişmiş bölgelerindeki insanlar için önemli bir meta olarak görülüyor. DENT ekosistemi aracılığıyla kullanıcılar, kullanılmayan mobil verilerini satın almak, satmak ve bağış yapmak için blockchain tabanlı bir platformda birbirleriyle bağlantı kurabilirler.

DENT Coin Nedir?

DENT coin, dünyadaki mobil veri endüstrisini alt üst etmeyi vaat eden yeni bir kripto para birimidir. DENT coin, DENT Wireless Limited şirketine bağlıdır. Şirketin amacı, herhangi birinin Ethereum blockchain’i aracılığıyla veri satın almasına, bağış yapmasına ve satmasına izin vererek mobil verileri özgürleştirmektir. DENT coin bu pazarın merkezinde yer almaktadır ve veri piyasaları için kapsamlı bir yerel para birimidir.

DENT, Ethereum tabanlı bir ERC-20 token’ıdır. Mobil veri paketleri için ödeme yapmak ve ödeme almak için veya kripto para birimi borsalarından birini kullanarak itibari para ile değiştirilebilmek için kullanılabilir. Başlangıçta 100 milyar adet token yaratılmıştır, şu anda ise dolaşımda 94 milyarın biraz üzerinde DENT token’ı var. Üç ayda bir de ek token’lar piyasaya sürülmektedir.

DENT Nasıl Çalışır?

DENT’in kullanımı çok daha ucuz ve daha kolaydır. DENT, birkaç proje kullanarak internete erişimi kolaylaştırmaya yardımcı olur. Mobil kullanıcıların, hizmetleri için yalnızca DENT’i telekom sağlayıcılarına göndermeleri gerekir. Ek olarak, veri kullanıcılarının yazılım üzerindeki verileri kolayca aktarabilecekleri, satın alabilecekleri veya satabilecekleri bir provizyon veri paylaşım topluluğu sağlanacaktır.

DENT Ekibi

DENT projesi Dent Wireless Limited tarafından geliştirilmiştir. Tero Katajainen, şirketi 2014 yılında kurdu. Diğer kurucu ortaklar Mikko Linnamaki ve Andreas Vollmer ise 2017 yılının ortalarında işletmeye katıldı.

Tero Katajainen, şirketin CEO’su ve aynı zamanda DENT’teki tüm teknolojinin arkasındaki beyin olarak bilinir. Daha önce de birden fazla İnternet girişiminin kurucu ortağı olarak görev yapmıştır, ayrıca Elektrik Mühendisliği alanında Yüksek Lisans derecesine sahiptir. Mikko Linnamaki, bir seri girişimci ve DOVECOT’un kurucu ortağıdır. Andreas Vollmer ise mobil uygulama geliştirme konusunda 12 yıldan fazla deneyime sahiptir. DENT, Hong Kong’da kurulmuştur, ancak aynı zamanda Singapur’da da bir ofisi vardır.

DENT’in ve DENT Coin’in Temel Değerleri

Dent, cep telefonlarını ve aynı zamanda akıllı telefonları kullanan insanlardan oluşan bir toplum geliştirmeyi amaçlayan yeni ve benzersiz bir sistemdir. Yaratıcıları bu projeye, token’la mobil hizmetlerin sağlanmasını olumlu yönde etkilemek amacıyla başladı. Bu, gelecekte verilecek hizmetlerin şu anda olduğundan daha iyi durumda olduğundan emin olmak için atılan bir adımdı ve birçok kişinin kripto para cüzdanlarına eklemek için DENT Coin’i satın almalarına neden oldu.

DENT Coin ICO

DENT toplu satışı 11 Temmuz 2017’de başladı. İki hafta sürdü ve yaklaşık 4,3 milyon dolar topladı. O sırada 1 ETH, 400.000 DENT’e eşitti. Bu nedenle, 1 DENT ICO fiyatı 0.0006 dolar civarındaydı.

Dent Coin Madenciliği

Mimarisi gereği, bu kripto paranın madenciliği yapılamaz. Bunun yerine, bu paralar bir dizi popüler borsadan satın alınabilir.

DENT Coin Fiyatı

DENT coin, Temmuz 2017’de oluşturuldu ve aynı yıl satıldı. DentCoin projesi, iyi bir fiyata başlatıldığı için o yıl yaklaşık 4,5 milyon dolar toplayabildi. O zamanlar 1 DENT, 0.0005 dolar değerindeydi. Bununla birlikte, DENT’in fiyatı sadece bir hafta içinde %50’den fazla düştü. Ekim 2017 itibarıyla piyasa değeri 3.467.736 dolardı.

Kaynak: nitrocdn

Coin’in fiyatında yaşanan en yüksek nokta, yaklaşık üç yıl önce yaşandı ve yaklaşık 0,093522 dolardı. Şu anda, DENT’in 100.000.000.000 Toplam Arzı ve 94.033.927.361 dolaşan Arzı vardır. DENT’in piyasa değeri 1.536.888.524 dolar ve şu anki fiyatı 0.01535 dolar olarak tahmin ediliyor. Son 24 saatteki mevcut işlem hacmi ise 143.172.943 dolardır.

Dent Coin 1 Dolar’a Ulaşabilir Mi?

Şu anda, Dentcoin’in fiyatının 1 dolarlık bir sınıra ulaşabilmesi için fiyat olarak yüzde 5000 artması gerekiyor. Telekom pazarına odaklanan tek altcoin olduğu için, önümüzdeki yıllarda bu sınıra ulaşma eğilimleri var. Blockchain kontrolüne dayalı olarak, coin’in 1 dolarlık sınıra vurması ve hatta böyle bir yükseliş olursa 1 Trilyon dolarlık bir piyasa fiyatına sahip olma şansı da vardır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : bitcoinwiki, cryptonews


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.