Şubat 10, 2022

Deneyimli Trader’a Göre XRP Sıradaki Direnci Kırmaya Hazır! Bu Seviyelere Kadar Çıkabilir

Popüler bir kripto analisti ve trader’ı olan Credible Crypto’ya göre, Ripple’ın dijital token’ı XRP, bir sonraki büyük direncini ortadan kaldırarak, rallisini bir sonraki aşamaya taşımak için hazırlanıyor. Analist, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Bitcoin çiftine (XRP/BTC) karşı XRP‘nin muhtemelen yeni bir pazar yapısı oluşturma belirtileri gösterdiğini söyledi.

Popüler kripto trader’ı, haftalık XRP/USD grafiğine bakarak tezini yeniden doğruladı: önce XRP için küçük bir düzeltme tahmininde bulundu ve ardından sırasıyla 1 dolara ve 1.6 dolara yükseliş öngördü.

Analist ilk olarak 8 Şubat tarihinde, XRP fiyat hareketinin düşüş trendini kırdığını ve önümüzdeki birkaç günün XRP için kritik olacağını bildirdi:

“Bu, 6 ayda XRP/BTC’de gördüğümüz en güçlü günlük mum. Alçalan kama (takoz) düşüş trendi çizgimizi ve önemli bir direnç kümesini kırdık. Endişelendiğim kırılmadan korunmuş olabiliriz. Bu hareket doğru ise önümüzdeki günlerde daha fazla onay alacaktır.”

Analist bir gün sonra şu eklemeyi yaptı:

“Artık birkaç gün geçtiğine göre – ilerlemeyi görmek istediğim (ve beklediğim) şey bu: 0.70-0.80 korunduğu sürece, [XRP’nin] yukarı yönde devam etmesini bekliyorum.”

Görüldüğü üzere Credible Crypto, kripto para biriminin mevcut fiyat seviyesini 0.7 ile 0.8 dolar arasında tuttuğu sürece, USD karşısında XRP çiftinin önümüzdeki haftalarda rallisinin 1 ve 1.6 dolara devam etmesini bekliyor.

Bitcoin (BTC), 50.000 Dolar Yarışından Önce Düşüş Yaşayabilir

Piyasa değerine göre en büyük kripto olan Bitcoin’i de (BTC) inceleyen analist, XRP için yukarıda bahsedilen tahminine benzer bir durumu BTC için de dört gözle bekliyor.

Credible Crypto’ya göre, trader’lar 50.000 dolara kadar devam etmeden önce en az %10’luk bir düşüş bekleyebilirler.

“Artık aylık dirençte olduğumuza göre bir geri çekilme görebiliriz. Bunu yapsak bile, 38-40 bin dolara kadar düşüş ‘sağlıklı’ olur, ardından 50 bin’e devam eder ve aylık direncimizi geri kazanırız, bu noktadan sonra gözlerimi yeni bir ATH’ye çevireceğim.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TimesTabloid


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.