Ekim 3, 2023

Deneyimli Analistten Umutlandıran Bitcoin Tahmini: Yeni Zirve Kapıda Mı?


Son güncellenme : 03.10.2023 - 23:43

Deneyimli analist Michaël van de Poppe, Bitcoin’in (BTC) geleceği hakkında iyimser bir tablo çizdi ve bu iyimserliğini varlığın teknik analizine dayandırıyor. Van de Poppe, Bitcoin’in 200 haftalık Üstel Hareketli Ortalama (EMA) göstergesinin üzerinde kalmasıyla ilgili olumlu bir görüş sundu ve 35.000 dolarlık bir fiyat hedefi belirledi. Bu tahmin, Bitcoin’in son zamanlardaki fiyat dalgalanmaları sırasında geldi ve kripto para piyasasındaki yatırımcılar için önemli bir kılavuz olabilir.

Öncelikle, 200 haftalık EMA’nın ne olduğunu anlamak önemlidir. 200 haftalık EMA, Bitcoin’in (BTC) uzun vadeli performansını izlemek için kullanılan bir teknik göstergedir. Bu gösterge, Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalamasını hesaplar ve fiyat grafiği üzerinde gösterir. 200 haftalık EMA’nın üzerinde kalma, Bitcoin’in uzun vadeli yükseliş trendinde olduğunu gösterir ve yatırımcılar için olumlu bir işarettir.

Ünlü analist, şu anda 25.690 dolar olan kritik 200 haftalık Üstel Hareketli Ortalamasının (EMA) önemini vurguladı. Analiste göre yükseliş için Bitcoin’in (BTC) hakimiyetini sürdürdüğü 200 haftalık EMA’nın üzerinde kalması gerekiyor. Grafik, varlığın seviyeyi yeniden test ettiğinde EMA’nın üzerine çıkma konusunda kayda değer bir güç gösterdiğini ortaya koyuyor.

Özellikle, BTC’nin 200 haftalık EMA’yı yeniden test ettiği ve üzerine çıktığı son sefer Haziran ayı başındaydı. İlginç bir şekilde Bitcoin, bu yeniden testten sonra sadece bir hafta içinde %15’lik bir artış yaşadı ve 23 Haziran’da 31.441 dolara ulaştı.Bu projeksiyona uygun olarak analist, önümüzdeki dört ila sekiz hafta içinde 30.000 ila 35.000 dolar aralığına doğru bir hedef belirledi.

Şu anda 27.561 dolar seviyesinde işlem gören Bitcoin’in, 35.000 dolar hedefine ulaşmak için mevcut konumundan %27 oranında yükselmesi gerekiyor. Bitcoin bu seviyeye ulaşırsa, yeni bir yıllık zirve belirlemiş olur ve 13 Temmuz’da ulaştığı önceki zirve olan 31.829 doları geride bırakır.

Bunların yanında, analitik firması Santiment’e göre, Bitcoin 28.000 dolar seviyesinden düşmüş olmasına rağmen trader’lar varlık konusunda yenilenmiş bir iyimserlik göstermeye devam ediyor. Santiment, son aylık piyasa raporunda artan balina faaliyetinin ve büyük adreslerdeki birikimin bu iyimserliği artırdığını kaydetti. Ayrıca, BTC short pozisyonlarının yaygınlığında bir düşüşe ve işlem hacminde önemli artışlara dikkat çekildi. Öte yandan bu yükseliş göstergelerine ve artan iyimserliğe rağmen Santiment, yatırımcılara temkinli olmalarını tavsiye etti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the crypto basic

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?