Ocak 3, 2024

Deneyimli Analistten Bitcoin için 2020 Vurgusu: “Formasyon Hareketlendi!”

Deneyimli kripto analisti David, zorlu bir teknik dirence yaklaşan Bitcoin fiyatının görünümüne ilişkin yeni bir tahmin yaptı.

Yalnızca aynı IH&S boyun çizgisinden gelen “2020 tipi koşu” BTC’yi -% 30 ila 40’lık bir düzeltmeden koruyabilir. Eğer Bitcoin 52.000 seviyesini geçebilirse işler iyiye gidecek… Bu 2020 benzerliği Mart ayına kadar 130.000 dolar anlamına geliyor.

Analist, BTC fiyatının şu ana kadar gösterdiği “ters baş ve omuz” dip formasyonunu doğru bir şekilde takip ettiğini belirtti. Bununla birlikte, BTC‘nin 46.700 ila 52.000 dolar arasındaki zorlu bölgeye ulaşmasıyla birlikte, yakında hızlı bir yükseliş olmadan devam etme potansiyeli konusunda şüpheler de bulunuyor.

bitcoin formasyon haraketlendi

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere analist, Bitcoin’in 2020’deki yarılanma öncesi dönemini anımsatan parabolik, V şeklindeki bir rallinin, dip seviyelerden elde edilen +%100’lük kazançların ardından bu aşamada yaklaşan %30-40’lık bir düzeltmeyi önleyebileceğine inanıyor.

David’in analizine göre 52.000 dolarlık dirençten kaçış, Mart ayına kadar 130.000 dolarlık iddialı BTC hedefinin mümkün olduğunu gösterebilir. Bu, kripto ETF onayını öngören kişiler için uygun bir doruk noktasıdır ve bu döngüde bir satış olayından ziyade bir satın alma paradigması değişimini işaret etmektedir.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?