Deloitte’nin 3 Yıllık Blockchain Araştırması! Büyük İşletmeler Ne Düşünüyor?

Çokuluslu profesyonel hizmet ağı Deloitte tarafından derlenen son bir araştırmaya göre giderek daha fazla şirket blockchain kullanıyor.

Blockchain Olgunlaşıyor

Deloitte, Kanada, İngiltere, ABD, Singapur, İsrail, Çin ve Almanya dahil 14 ülkenin büyük şirketlerindeki yaklaşık 1.500 üst düzey yönetici ve uygulayıcıya anket yaptı. 3 yıllık çalışma sonucunda firma, teknoloji kullanımının gittikçe büyüdüğünü keşfetti.

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, çok daha fazla yönetici, Blockchain’in nihayetinde ana akım benimsenmesinin sağlanacağını, bunun için zorlayıcı bir iş durumunun olduğunu ve şirketlerin bunu kullanmazsa rekabet avantajını kaybedeceklerini söyledi. İlginç bir şekilde, blockchain’i “çok fazla abartılmış” olarak görenlerin yüzdesi de geçmiş sonuçlara göre arttı. Raporda şu ifadeler yer aldı:

“Anketimiz, şirketlerin zor kazanılan dolarları blockchain girişimlerine koymaya devam ettiğini gösteriyor. Örneğin, katılımcıların %82’si önümüzdeki 21 ay içinde (geçen yılki %73’e kıyasla) blockchain uzmanlığına sahip personeli işe aldıklarını veya bunu yapmayı planladıklarını söyledi.”

Blockchain teknolojisinin kullanım alanının arttığını söylemek yanlış olmaz. Bazı önemli ve büyük kuruluşların bazı işlemleri kolaylaştırmak için halihazırda Blockchain’e yöneldiğini belirtmek gerekir. Örneğin; ABD gazetesi The New York Times bu kuruluşlardan biri. Ar-Ge ekibi, İnternet’te artan sayıda yanıltıcı görüntüyü azaltmaya çalışan DLT tabanlı bir projeyi test etti.

Deloitte’nin raporu bu eğilimi tekrar ortaya koydu. Ayrıca çalışma, daha yüksek gelire sahip firmaların daha fazla blockchain kullandığını da belirtmektedir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.