DeFi’daki Toplam Kilitli Değer, Yeni Bir Rekora İmza Attı!

Tüm merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinde kilitlenen toplam değer, DeFi token’ları iyileşmeye devam ederken, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 13 milyar dolara ulaştı.

DeFi sektörü, DeFi Pulse tarafından bildirildiği üzere 13 milyar dolar’lık yeni bir rekor yüksekliğe ulaşan kilitli toplam değer (TVL) ile, yeni bir yükseliş ivmesi başlattı. TVL, Kasım ayının başından bu yana 2 milyar dolar’ın üzerinde bir artış yaşadı ve yılın başından bu yana muazzam bir %1.800’lik yükseliş gördü.

Bitcoin’in, 15.000 dolar’lık bölgenin ortasında durmasıyla, dikkatler tekrar DeFi’ye kaydı.

Bunların yanında Uniswap, TVL açısından 3 milyar doları aşan ilk DeFi protokolü oldu ve son 24 saatte %2.5 artış sağladı. DEX’teki çeşitli likidite havuzlarında kilitli kripto teminatı, önceki 90 günde yaklaşık %1.700 arttı. Bu değerin çoğu, UNI token’ları oluşturan dört Ethereum tabanlı likidite havuzuna yüklendi. Bu dört havuza (ETH / WBTC, ETH / DAI, ETH / USDC ve ETH / USDT) yaklaşık 2.36 milyar dolar biriktirildi, ancak token madenciliği teşvikleri 17 Kasım’da sona erecek, bu nedenle Uniswap’ten bir likidite çıkışı olması muhtemel.

UNI, bugün yükselen tek DeFi token’ı değil. Veri araştırma firması Messari’nin DeFi her alanda etkileyici kazanımlar var. yAxis’in YAX token’ı dün %90’ın üzerinde artış göstererek en iyi performansı sergiledi, Meta’nın MTA token’ı aynı dönemde %50 arttı. Curve, Loopring, UMA, Swerve ve hatta güç durumdaki bZx Network’ten gelen token’ların tümü son 24 saatte %20’nin üzerinde kazanç sağladı. SushiSwap, Yearn, Compound, Balancer, Bancor ve Aave gibi daha popüler olanlarda çift haneli kazançlar elde etti. Messari, DeFi token’ları için piyasa hacminin gün içinde %11 arttığını bildirdi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.