Eylül 24, 2023

DeFi Yıldızı Bu Altcoin %90’lık Patlama Yaşıyor: İşte Yükselişin Nedeni!


Merkezi olmayan finansın (DeFi) hızla büyüyen dünyasında, CREAM adlı kripto para birimi bugün dikkat çekici bir yükseliş yaşadı. Verilere göre altcoin son 24 saat içinde yaklaşık %90’lık bir yükselişe imza attı. Fiyattaki bu yükseliş büyük ölçüde Machi Big Brother olarak da bilinen Jeffrey Huang’ın stratejik hamlesiyle ilişkilendirilebilir. İşte detaylar…

Altcoin fiyatı neden yükseldi?

DeFi, merkezi bir kurum veya aracı olmadan finansal işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlayan bir kripto ekosisteminin bir parçasıdır. DeFi platformları, kullanıcıların kendi varlıklarını yönetmelerine ve ödünç vermelerine, borç almalarına, likidite sağlamalarına ve diğer finansal işlemleri gerçekleştirmelerine olanak tanır. Cream Finance de, DeFi dünyasının önde gelen projelerinden biri olarak kabul edilir.

Kullanıcılar, CREAM token’larını staking yaparak platforma katkıda bulunabilirler. Bu, kullanıcıların pasif gelir elde etmelerini sağlar ve aynı zamanda CREAM token’ın arzını azaltır, bu da fiyatın yükselmesine neden olur.

Blockchain veri sağlayıcısı Lookonchain’e göre Machi Big Brother, Cream Finance’ten yaklaşık 4.04 milyon dolara eşdeğer 215.236 CREAM’i geri çekti. Machi Big Brother, CREAM token’larını geri çektiğinde, bunları hemen nakde çevirmek yerine daha farklı bir stratejiyi tercih etti. Yatırımcı, token’larını yeniden staking yaparak platforma kilitleyerek, Cream Finance’in likidite havuzuna katkı sağladı. Bu hamle, fiyatın yükselmesine yardımcı oldu.

Machi Big Brother’ın kripto para piyasası üzerinde oldukça büyük bir etkiye sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Bored Ape Yacht Club NFT’lerinin fiyat dalgalanmalarında önemli bir rol oynadı ve bu dijital koleksiyonların büyük ölçekli satışları ve satın alımları yoluyla NFT’lerin taban fiyatını önemli ölçüde etkiledi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?