DeFi Protokolü bZx’e Saldırı: 8 Milyon Dolar Değerinde Kripto Para Çalındı!

0
180

Hacker’lar, DeFi borç verme protokolü bZx’e bir saldırı düzenledi ve 8 milyon dolardan fazla kripto para birimi çaldı. Maalesef söz konusu saldırı, bu yıl DeFi protokolüne yapılan ilk saldırı değil.

Edinilen bilgilere göre, saldırı hatalı kod nedeniyle gerçekleşti. Hatalı kod sayesinde hacker’lar, iTokens bakiyesini (bZx’in faiz getiren token’ları) artırmasını sağladı. bZx hatayı farkedip, iTokens üretimiyle yakımını durdurdu, daha sonra da bakiyelerin düzeltilmesiyle işlemler tekrardan başladı. bZx grubunun bir üyesi olan Anton Bukov, firmanın başka bir saldırıya uğradığını söylemek için Twitter üzerinden açıklama yaptı.

bZx’in kurucu ortağı Kyle Kistner ise yaptığı açıklamada, “Protokolü denetleyen iki firmanın (Peckshield ve Certik) hatayı nasıl bulamadığını anlamak zor. Bu durumla ilgili analiz hazırlıyorlar” ifadelerini kullandı.

Sonuç olarak yaklaşık 8.1 milyon dolar değerinde kripto para çalındı. bZx, hiçbir kullanıcı fonunun risk altında olmadığını ve kayıpların sigorta fonundan karşılandığını söyledi.

Son zamanlarda yaşanan saldırı dalgasıyla, bZx bu yıl zor bir dönemden geçiyor gibi görünüyor. Daha önce de, Şubat ayında iki başarılı girişimde bZx, 1 milyon dolar değerinde ETH kaybetmişti. Fakat bu kez gerçekleşen saldırı miktarı göz önüne alındığında daha etkiliydi. bZx’in saldırılar sonucunda güven kaybettiğini söyleyebiliriz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın