Ocak 27, 2024

DeFi Dünyasının Önemli İsmi Kapatılacağını Duyurdu: Bir Devrin Sonu!


Sabit faizli borç verme çözümlerinin tanınmış isimlerinden Yield Protocol, yakın zamanda yaptığı duyuruda bir “tasfiye” uyarısı yaptı. Bir dönemin kapandığını açıklayan bur duyuruyla birlikte protokolün kapatılacağı resmen duyuruldu.

Platform hizmetlerini sonlandırmaya hazırlanırken, kullanıcılara 31 Ocak’a kadar pozisyonlarını kapatmaları tavsiye ediliyor.

Son tarih yaklaşırken, Yield Protocol kullanıcı tabanının iyi bilgilendirilmesini ve kapanışa hazırlıklı olmasını sağlamak için sık sık duyuru geçiliyor. Pozisyonların kapatılması bir tavsiyeden çok kullanıcıların çıkarlarını korumak için üstlenmeleri gereken kritik bir adım. Platformun resmi desteği 31 Ocak’ta sona erecek. Bu nedenle herhangi bir gecikme veya erteleme beklenmiyor.

Eylem çağrısı, merkezi olmayan finans ortamında kullanıcı uyanıklığının ve proaktif önlemlerin öneminin altını çiziyor. Yield Protocol’ün bu son aşamalardaki şeffaf iletişimi, faaliyetlerini sonlandırmaya hazırlanırken bile kullanıcı güvenliği ve protokol bütünlüğüne olan bağlılığını yansıtmakta.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere protokol kapanacağına dair ilk duyuruyu Ekim 2023’te yapmıştı. Kapanma nedeni ise yetersiz borçlanma talebi ve giderek karmaşıklaşan düzenleyici ortam olarak açıklanmıştı. Protokolün operasyonel yaşayabilirliğinin ayrılmaz bir parçası olan bu faktörler, dinamik DeFi sektöründe bu tür platformları sürdürmek için gereken karmaşık dengeyi bir kez daha hatırlatıyor.

Kaynak : CryptoPolitan

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?