Dan Schulman: PayPal’ın Kripto Para Hizmetine Karşı Talep Beklentilerin Üzerine Çıktı

25 Nisan’da TIME Magazine ile yaptığı röportajda PayPal CEO’su Dan Schulman, şirketin kripto para birimi teklifine yönelik talebin, beklentileri önemli ölçüde aştığını açıkladı:

“Kripto tarafındaki talep, başlangıçta beklediğimizden çok daha fazlaydı. Büyük bir heyecan var.”

Schulman, Paypal’ın kripto para birimi alanını altı yıldır izlediğini iddia ediyor. Bununla birlikte, ödeme devi, kendi ürünlerini sunmadan önce dijital varlıkların daha yaygın bir şekilde benimsenmesini bekledi:

“Yine de neyle karşı karşıya olduklarını bilmeyen çok fazla insan vardı. Bizim yapmak istediğimiz şey, kripto’nun biraz daha yaygın hale geldiğinden emin olmaktı, böylece piyasaya herhangi bir şey sunmadan önce düzenleyicilerle birlikte çalışabiliriz.”

Geçtiğimiz Ekim ayında PayPal, ABD kullanıcılarının kripto para ticareti yapmalarına ve tutmalarına izin vermişti. Mart ayının sonlarında da, kripto para birimi ödeme hizmetini tanıtmış ve kripto’nun cüzdandaki bir banka kartı gibi kullanılabileceğini duyurmuştu.

[irp posts=”23919″ name=”PayPal ABD, Artık Ticaret Yaparken Kripto Kullanılmasına İzin Veriyor”]

Nakit Hükümdarlığı Sona Erecek

Schulman, bugün itibariyle verimsiz olduğuna inandığı finansal sistemde önümüzdeki on yıl içinde önemli değişiklikler olacağını öngörüyor:

“Çek bozdurursanız, paranızı almanız üç gün sürebilir. Uluslararası bir havale yaparsanız, paranızı almanız yedi gün sürebilir.”

CEO, ödemelerde 10’a kadar “süper uygulamanın” baskın olmasını ve nakitin “muazzam bir düşüş” görmesini bekliyor.

Ayrıca kredi kartlarının nihayetinde ortadan kalkacağını ve onların yerini cep telefonlarının alacağını da tahmin ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.