Mart 20, 2024

Daha Önce Bitcoin Çöküşünü Bilen Analistten Yeni Tahmin: “Dipten Alım Yapmak İçin Çok Erken”!

10x Araştırma’nın CEO’su Markus Thielen, Çarşamba günü, trader’lar ve yatırımcılar için daha geniş kripto piyasası çöküşünün ardından “düşüşü satın almayı” düşünürken bir başka korkutucu uyarıda bulundu. Thielen, Bitcoin ETF onayı sonrasında BTC fiyatının 38.000 dolara düşeceğini ve daha sonra BTC’nin 50.000 dolara yükseleceğini tahmin ediyor. Thielen, son çöküşü doğru tahmin eden ilk birkaç analistten biri olarak öne çıkıyor.

Bitcoin ve Ethereum Fiyatlarında Daha Fazla Kapitülasyon mu?

Üst düzey analist Markus Thielen, 20 Mart’ta yayımlanan yeni bir raporda Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatlarının neden düştüğünü ve düşüşü satın almanın neden çok erken olduğunu açıkladı.

Kripto araştırma firması, veri, tahmin modelleri ve objektif analizler kullanarak doğru tahminler yapmak için analog modelin yanı sıra farklı yaklaşımlar benimsemektedir. Mevcut verilere göre, Bitcoin için 63.000 ve 60.000 dolar seviyeleri önemli destek noktaları olarak belirlenmiştir. Eğer 60.000 dolar seviyesi kırılırsa, BTC fiyatının 52.000-54.000 dolar aralığına kadar düşebileceği öngörülmektedir.

Markus Thielen, BTC’nin 63.000 dolara düşeceğini tahmin ederken, Bitcoin’in bu yıl içinde 150.000 dolara ulaşacağına olan inancını sürdürdü. Ayrıca, bir diğer önemli analist olan Rekt Capital, tarihsel yarılanma öncesinde tersine dönüş modellerine dayanarak olası bir düzeltmenin işaretlerini vermektedir.

Bitcoin, Ethereum ve diğer altcoinler mevcut seviyede çok daha ucuz görünse de Markus Thielen “Bu gerileme döneminde alım yapmak için hala çok erken” diyor. Thielen, Bitcoin’in yeni bir yükselişten önce 60.000 doların altına düşmesini bekliyor. Firmanın Bitcoin için 83.000$ ve 102.000 dolarlık yukarı yönlü bir hedefi var.

“Teknik olarak, daha anlamlı bir ralli girişimi başlamadan önce Bitcoin’in 60.000’in altında işlem görmesini bekliyoruz. Önceki yeni yüksek sinyallere dayanarak, 83.000 ve 102.000 yukarı yönlü hedeflerin pembe bir resmini çizebiliriz.”

Bitcoin’in Yükseliş Yörüngesini Etkileyen Diğer Faktörler

FOMC bugün faiz indirimlerine ilişkin para politikası kararını açıklayacak ve Fed Başkanı Jerome Powell zamanlama ve 2024 yılında beklenen faiz indirimleri konusunda daha fazla yol gösterecek. CME FedWatch Aracı, Federal Rezerv’in üst üste beşinci toplantıda da faiz oranını değiştirmeyerek %5,25-%5,5 seviyesinde tutacağını gösteriyor. Ancak, önemli olan veri Fed’in faiz indirimlerine ne zaman başlayacağıdır.

Ayrıca, bu hafta için opsiyonların sona erme verileri, trader’ların 58.000 dolarlık sözleşmeler üzerine bahis oynadıklarını gösteriyor. Mevcut veriler, Bitcoin fiyatının 61.000 doların altına düşmesine yönelik duyarlılığı gösteriyor. Trader’lar Bitcoin’de uzun süre kaldıkça vade günü büyük bir likidasyon görecek.

bitcoin etf

Bu arada, Bitcoin vadeli işlem açık pozisyonları hafif bir sıçramaya işaret ediyor. Ancak toplam OI 33 milyar dolar civarında sabit kalıyor. Spot Bitcoin ETF’lerinin Salı günü 326 milyon dolar net çıkış kaydetmesi ve piyasa öncesi verilerin çıkışların bu hafta da devam edeceğini göstermesi nedeniyle Bitcoin sessiz bir hareket görüyor.

BTC fiyatı bir hafta içinde %14 düştü ve şu anda 63.177 dolardan işlem görüyor. 24 saatin en düşük ve en yüksek fiyatı sırasıyla 60.807 ve 65.757 dolar. Ayrıca, işlem hacmi son 24 saatte sabit kaldı.

Kaynak : CoinGape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?