Eylül 2, 2023

CyberConnect’te (CYBER) Neler Oluyor: Altcoin Fiyatı %22 Düştü!


Son güncellenme : 02.09.2023 - 21:56

CyberConnect ‘in resmi X (Twitter) hesabının CP-1 acil durum teklifinde önemli bir hata olduğunu kabul etmesiyle kripto para topluluğunun kafası karıştı. Bu durum piyasada önemli bir tepkiye yol açtı. Teklifin reddedilmesiyle sonuçlanan hata, CYBER token’ın değeri üzerinde önemli bir etki yarattı.

Ekibin Yaşadığı Aksilik Sonrası CyberConnect Fiyatı %22 Düştü

CP-1 anlık görüntü teklifi başlangıçta Topluluk Hazinesinden 1.088.000 CYBER token tahsis etmeyi amaçlıyordu. Ancak bir yazım hatası, teklifin yanlışlıkla önemli ölçüde daha büyük bir sayı belirtmesine neden oldu. Bu tutarsızlık CyberConnect ekibi tarafından hızla tespit edildi ve kabul edildi.

Reddedilen teklifin ana amacı, CYBER-ETH, CYBER-BSC ve CYBER-OP çiftleri de dahil olmak üzere çeşitli köprüleme hizmetlerinde likidite sağlamak için Topluluk Hazinesinden token kullanmaktı. Teklifte yanlışlıkla toplam 7.000.000 CYBER-BSC ve 3.888.000 CYBER-ETH kullanılacağı belirtilirken, o sırada Topluluk Hazinesi için yalnızca 1.088.000 tokenin kilidi açılmıştı.

Bu açıklamanın ardından, CYBER token ani ve dramatik bir değer düşüşü yaşadı. Tek bir saat içinde %20’den fazla değer kaybetti. Yatırımcılar ve trader’lar, olayların beklenmedik bir şekilde gelişmesiyle boğuşmak zorunda kaldı.

Ancak, CYBER token kaosun ortasında dayanıklılık göstererek ilk şokun ardından toparlanma belirtileri gösterdi. Raporlama sırasında, son bir saat içinde %2’nin üzerinde düşüş gösterdi. Bu da ilk piyasa çılgınlığının ardından bir istikrar seviyesine işaret ediyor.

Koreli Trader’lar CYBER’ın Fiyatını Yükseltiyor

Altcoin‘in son dönemdeki fiyat performansı, geçtiğimiz hafta %160’ı aşan kazançlarıyla dikkat çekicidir. Bu muhteşem yükseliş, tokenı Bitcoin ve Ethereum’u bile geride bırakarak 9,55 dolara yükseltti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ralliyi daha derinlemesine incelendiğinde, artışın Koreli trader’lar tarafından yönlendirildiği ortaya çıkıyor.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : CoinGape

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?