Curtis Spencer: Bitcoin (BTC) Varlığını Hükümetlere Borçlu Olabilir

Electric Capital kurucu ortağı Curtis Spencer, Bitcoin ağının devam eden varlığını dünya hükümetlerinin lütfuna borçlu olabileceğini ima etti.

Bugün Collision web zirvesindeki bir panelde Spencer, milletvekillerinin kendi ülkelerindeki madencilik operasyonlarına daha sert kısıtlamalar getirmeyerek Bitcoin’e (BTC) büyüme şansı verdiklerini söyledi.

“Bitcoin gerçekten hükümet tarafından durdurulabilir mi?” diyen Spencer. “Aslında, olabileceğini düşünüyorum. Ağa saldırmanın maliyetini düşünürseniz, bu ulus devletlerin yapamayacağı bir şey değildir” diyerek devam etti ve ekledi:

“Xinjang’da ne olduğuna bakın. Bitcoin madencilik ağını aslında oldukça hızlı bir şekilde kapatabilirsiniz, özellikle ABD, tüm ABD madencilerini durdurursa, Kazakistan oradaki tüm madencileri durdurursa, bu hash rate’in neredeyse %80-90’ını oldukça hızlı bir şekilde kapatır. Bence Bitcoin’in hala burada olması hükümetlerin destekleyici olduğu anlamına geliyor.”

Spencer, Bitcoin’in küresel hash rate’in yaklaşık %25’ini temsil eden Çin’in Xinjiang bölgesindeki son olaylara atıfta bulunuyordu. Kripto piyasası analisti Willy Woo da, hafta sonu BTC’nin 50.000 dolara düşmesinin bölgedeki elektrik kesintisinin bir sonucu olduğunu düşündüğünü iddia etmişti.

Elektrik kesintilerinin bölgedeki güvenlik denetimlerini kolaylaştırmak için başlatıldığı bildirildi ve bu da Çin hükümetinin eğer isterse hash rate’i kasıtlı olarak düşürmesini engelleyen hiçbir şeyin olmadığı anlamına geliyor.

Şu anda, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleyici ortam, fişi çekmek yerine kripto madencilerinin yanında duruyormuş gibi görünüyor ancak Teksas’taki bazı çiftlikler bu yıl büyük bir kış fırtınası sırasında operasyonları kısıtlamak zorunda kalmıştı. Kentucky milletvekilleri ayrıca geçtiğimiz günlerde devlete yeni firmaları çekmek için kripto madencilerine vergi indirimi sağlayacak iki yasa tasarısı geçirdiler.

Kaynak : Cointelegraph


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.