Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Dikkat Çeken Kripto Açıklaması!

0
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Dikkat Çeken Kripto Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Üniversitesi’nde düzenlenen ‘Blokzincir İstanbul’ programına katıldı. Programda kripto para birimleri ile blockchain (blok zincir) teknolojisi hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Erdoğan söz konusu açıklamasında, Türkiye’nin blok zincir hedeflerinden bahsetti. Buna karşın gençlere kripto parayla ilgili uyarıda bulundu. Detaylar haberimizde!

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün İstanbul Üniversitesi’ninCemil Bilsel Konferans Salonu’nda gerçekleşen ‘Blokzincir İstanbul’programına katıldı. Erdoğan, programda bir çok konudan bahsetti fakat özellikle kripto para birimlerine ilişkin söyledikleri gündem konusu oldu.

Recep Tayyip Erdoğan öncelikle blok zincir teknolojisine değindi ve Türkiye’nin bu alanda lider konumda olması gerektiğini dile getirdi:

“Dijital varlıklar teknolojinin yakıtı, blokzincir ise teknolojinin vasıtasıdır. Bu teknolojinin gıda tedarik zincirlerinden bankalara, lojistik işlemlerinden sanat eserlerine kadar uzanan geniş faaliyet alanını cazip kılan asıl husus ve özelliği ise hızlı, verimli, güvenli ve düşük maliyetli işlem yeteneğidir. Dijital varlık deposuna yakıt koyan olmaktan ziyade, bizzat bu aracı kullanan ülke olmak istiyoruz. Hedefimiz bu alanda da üretici, takip eden değil takip edilen konumuna ulaşmaktır.”  

Türkiye blockchain ve kripto para planları

Erdoğan, kripto para birimlerine karşı sert tavrıyla biliniyor. Daha önce yaptığı bir açıklamada “Bizim bu kripto paraya açılma diye bir derdimiz kesinlikle yok. Tam aksine onlara karşı ayrı bir savaşımız, ayrı bir mücadelemiz var.” ifadelerini kullanmıştı.

Bugün ise kripto para birimlerini “kumar”a benzetti ve gençlere şöyle bir tavsiyede bulundu:

“Gençlerimize hiçbir dayanağı olmayan kripto para kumarlarına yönelmek yerine blokzincir teknolojilerinin geliştirilmesinin içinde yer alarak daha büyük ve münbid mecralara yönelmeleri tavsiyesinde bulunuyorum.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın