Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Blockchain Teknolojisine Dikkat Çekti!

Recep Tayyip Erdoğan, bugün gerçekleştirilen TEKNOFEST 2020’de dikkat çeken gelişmelerden bahsetti. Ödül töreninde, teknolojik adımlar hakkındaki gelişmelerden bahseden Erdoğan, blockchain hakkında da açıklamalarda bulundu. Yapay zekadan nesnelerin interneti gibi yeniliklerle beraber blockchain teknolojilerinin Türkiye için oldukça büyük önemi olan TEKNOFEST için bu gelişmelerin arttırılmasına yönelik bir engel olmadığını söyledi.

Bugün gerçekleştirilen ödül töreninde, daha çok genç beyinlerin hünerlerini sergilediği robotik kodlamalar, havacılık teknolojileri gibi alanlar yer alıyor. Savunma sanayisi ve teknolojik gelişmelerin de blockchain teknolojileriyle beslenmesi olarak da yorumlandı.

Konuyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daha önce blockchain teknolojileri ile ilgili bir sözü medyaya yansımamıştı. İlk kez bu konuda konuşan Cumhurbaşkanı’nın bu açıklamasıyla Blockchain teknolojilerinin ülkemizde gelişmesi ve devlet tarafından desteklenmesi, geliştirmeler için birçok insana da umut oldu.

Konuyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı şöyle bir açıklamada bulundu:

“Yapay zekadan siber güvenliğe kadar her alanda çığır açacak yenilikler işte burada tohumlanacak. Yapay zeka, blokzincir, siber güvenlik, nesnelerin interneti gibi yeni gelişen alanlar başta olmak üzere teknolojinin her alanında başarı elde etmemek için hiçbir sebep yoktur.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.