Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Dikkat Çeken Kripto Para Açıklaması

0

Yakın zamanda Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB), dijital Türk lirasının ar-ge projesi için ASELSAN, HAVELSAN ve TÜBİTAK-BİLGEM’in de katılımıyla bir iş birliği platformu kurduğunu bildirmiştik. Söz konusu gelişme Türkiye’nin bir dijital para birimi oluşturmasına yönelik atılan ilk somut adımdı. Gelişme kripto para manşetlerinde de kendine yer buldu.

Yakın zamanda ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin’de kripto para birimleriyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 81 ilden üniversite kazanan öğrencilerle bir araya gelen Erdoğan, gelen sorular üzerine  kripto paraya açılma gibi bir dertlerinin olmadığını, tam aksine onlara karşı ayrı bir savaş ve mücadeleleri olduğunu söyledi.

“Bizim bu kripto paraya açılma diye bir derdimiz kesinlikle yok. Tam aksine onlara karşı ayrı bir savaşımız, ayrı bir mücadelemiz var. Onlara da böyle bir prim zaten asla vermeyiz, vermeyeceğiz de. Çünkü biz şu anda bu konuda kendi asli hüviyeti olan paramızla yola devam edeceğiz.”

Cumhurbaşkanının ardından, Ak Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım da konuyla ilgili düşüncelerini paylaştı:

“Kripto para maalesef mağduriyetlere de kapı açıyor. Dolayısıyla çok ciddi denetime ihtiyaç var. Bir nevi hayali bir geleceğe yönelik satış yapılıyor. Ondan sonra bunun kötü örneklerini de gördük, mağdur olanları gördük. İleride tabii takdirinizle bu istismarları, yanlışları önlemek için devlet olarak, hükümet olarak bazı düzenlemeler yapmak gerekebilir. Onunla ilgili de zaten çalışmalar başlatıldı.”

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın