CryptoQuant Verilerine Göre Bitcoin Ayı Piyasasında Değil – İşte Nedeni

0

CryptoQuant analiz firması, popüler inanışın aksine, amiral gemisi dijital para birimi Bitcoin’in şu anda bir ayı piyasasında olmadığını iddia eden bir tweet yayınladı.

Kısa Vadeli Veriler Ayı Piyasası Olmadığını Gösteriyor

Bitcoin MVRV oranı, BTC fiyatının 2017’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolardan sonra olduğu kadar düşük seviyelere ulaşmadığı için, henüz bir ayı piyasasının gelmediğini gösteriyor.

Piyasa değeri-gerçekleşen değer oranı anlamına gelen MVRV bir varlığın piyasa kapitalizasyon değerinin gerçekleşen kapitalizasyonuna oranını gösterir.

Analitik veri sağlayıcısı tarafından paylaşılan veriler, mevcut geri dönüşün Bitcoin için bir ayı piyasası olmaktan ziyade birikim yapmak için iyi bir fırsat olarak kullanılabileceğini gösteriyor.

“Kısa vadeli veriler, destekte test etme olasılığının yanı sıra iyi bir maruz kalma fırsatı sunuyor.”

“Ayı Piyasasında Değiliz! (MVRV)”

Balinalar Satıyor – Yeni BTC Cüzdanları Oluşturulmuyor

Future Fund LLC’nin yönetici ortağı ve aynı zamanda eski Goldman Sachs Varlık Yönetimi CIO’su olan Gary Black, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in Nisan ayının en yüksek seviyesi olan 63.400 dolardan yüzde 52 düştüğünü tweetledi.

Finans kurumları Bitcoin’lerini Coinbase Pro aracılığıyla satıyor ve giriş 2021’de en yüksek seviyesine ulaştı. Bu arada, yeni kurulan cüzdanların sayısı yeni büyük düşüşler yaşadı.

Finans kurumları, 2021’de girişlerin zirve yaptığı Coinbase Pro aracılığıyla Bitcoin satıyor. Bu arada, yeni kurulan cüzdanların sayısı ise tüm zamanların en düşük seviyelerine ulaştı.

“BTC çöküşü bir gecede 29.8 bin dolara kadar devam etti ve şu anda 63.4 bin dolarlık Nisan zirvesinin -%52 altında. Coinbase Pro cüzdanlarına yapılan net akışlar (satılık miktarı gösteren düşüş göstergesi) bir yıl içinde en yüksek seviyelerine ulaştı ve oluşturulan yeni cüzdanların sayısı (momentum göstergesi) yeni düşük seviyelere ulaştı.”

Bununla birlikte, CryptoQuant verileri 1.000 ila 10.000 BTC tutan cüzdanların yakın zamanda fiat para cinsinden 1.698.126.900 dolar değerinde 57.000 BTC aldığını gösteriyor.

Yine de Back, tweet dizisine, hisse senetlerinden beş kat daha volatil olmasına, içsel bir değer desteğine sahip olmamasına ve boğalar tarafından enflasyondan korunma olarak teşvik edilmesine rağmen Bitcoin’i elinde tutmaya devam ettiğini belirtti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın