CryptoQuant: Bitcoin Yakın Gelecekte Yeni Bir Zirveye Ulaşabilir

0

Analitik veri sağlayıcı CryptoQuant, birkaç önemli metriğe göre Bitcoin’in yakında yeni tarihi zirvelere ulaşabileceğini varsayan bir analistin raporunu paylaştı.

CryptoQuant analisti DivXMaN, şu anda Bitcoin’in çok fazla değer kaybettiğine inanıyor. Ayrıca, birkaç temel metrik, gelecekte yeni zirvelere olası bir yükseliş yaşanabileceğine işaret ediyor.

Analistin dikkat çektiği gelişmelerden biri NVT oranının tarihi düşük seviyelerde yer alıyor olması. Bilmeyenler için NVT, Network Value to Transaction’ın kısaltması ve bu oran, Bitcoin ağı üzerinde transfer edilen değere göre Bitcoin fiyatını ölçer. NVT oranındaki kayda değer bir yükseliş, Bitcoin’in yukarı yönde bir patlama yaşayacağı anlamına gelebilir.

Bitcoin borsa bakiyeleri de, 2020 ve 2021’in başlarında görülen seviyelere düştü, analiste göre, bunlardan sonra büyük BTC fiyat artışları fark edildi. Analist ayrıca, önde gelen kripto paranın her hareketli ortalamayı aştığını ve şu anda onların üzerinde konsolide olduğunu belirtti.

Bunların yanında Glassnode analitik firması tarafından sağlanan başka bir grafik, aktif Bitcoin varlıklarının miktarının son düşüşün ardından toparlandığını ve şu anda Ocak ayında görülen yüksek seviyelerde olduğunu gösteriyor.

Son olarak, kripto balinaları (Glassnode sınıflandırmasına göre minimum 1.000 BTC’ye sahip benzersiz varlıklar) hafta sonu boyunca son düşüş sırasında kaybettikleri Bitcoin’i geri aldı ve Bitcoin likit olmayan arzı tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın