Mart 10, 2023

CryptoGPT Nedir? GPT Coin Nasıl Alınır?


Metin tabanlı yapay zeka (AI) platformu ChatGPT’nin artan popülaritesinin altta yatan teknolojiye olan ilgiyi canlandırmasıyla birlikte, CryptoGPT (GPT) coin’in yakın zamanda piyasaya sürülmesi, benzeri yaklaşımın kripto para sektöründe de yayıldığının açık bir göstergesi.

Kripto ticaret platformu Bitfinex, 8 Mart’ta, “Yapay Zeka (AI) geliştirmeye ve AI & veri pazarını merkezsizleştirmeye adanmış Ethereum tabanlı, katman 2 bir blok zinciri olan CryptoGPT’nin yerel belirteci GPT’nin” listelendiğini duyurdu.

CryptoGPT Nedir?

Basın açıklamasına göre, “CryptoGPT kendisini yapay zeka geliştirme amacıyla veri toplamaya yönelik bir kripto ekosistemi olarak tanımlıyor.” Altcoin, “müşterilere şifrelenmiş sıfır bilgi kanıtı teknolojisini kullanarak anonimleştirilmiş verilerini paylaşmaları için kripto kazanma fırsatı sunmayı” hedefliyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere borsa, “Bu, üretim, biyoteknoloji, eğitim ve diğer sektörlerde yapay zeka modelleri oluşturmada kullanılacak gerekli veri noktalarını yakalarken kullanıcı anonimliğini korumayı amaçlıyor” yorumu yaptı.

Bunun da ötesinde CryptoGPT ekosistemi, merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) oluşturulmasına da imkan sağlamayı amaçlıyor. GPT token’ları, bu dApp’leri kullanırken ağın kullanıcılardan aldığı veriler için ödeme görevi görmenin yanı sıra blok zincirindeki işlemleri ve geri satın alma veya yakma gibi likidite olaylarını ‘yakıt’ olarak kullanmaktadır.

Bu duyurudan kısa bir süre sonra, projenin arkasındaki ekibin 9 Mart’ta resmi Twitter sayfasında vurguladığı gibi, PancakeSwap (CAKE), Bybit, Gate.io (GT), Uniswap (UNI), MEXC ve Bitget (BGB) dahil olmak üzere diğer kripto platformları CryptoGPT listeleme furyasına katıldı.

GPT Token Fiyat Analizi

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, borsalardaki listelemenin ardından CryptoGPT fiyatı %30’un üzerinde bir artışla 0,04943 dolara yükseldi ve 24 saatlik 256 milyon dolarlık işlem hacmi ve yaklaşık 14 milyon piyasa değeri kaydetti.

CryptoGPT verisi

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?