Ocak 11, 2023

Crust Network Nedir? CRU Nasıl Satın Alınır?

Crust Network, merkeziyetsizlik, gizlilik ve güvence faktörlerini benimseyerek tasarlanmış merkezi olmayan bir bulut depolama sağlayıcısıdır. Bu faktörler Crust, IPFS gibi çoklu depolama katmanı protokollerini destekler ve kullanıcılara anında erişilebilir on-chain depolama işlevleri sunar.

Crustʼın teknik gücü aynı zamanda veri işleme ve hesaplamayı da destekleyebilmektedir. Crust Network üç ana fonksiyona sahiptir. Bu fonksiyonlar NFT ve Metaverse Metadata depolama, kişisel dosya depolama ve Web sitesi/dApp barındırma şeklindedir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Crust Merkezi Olmayan Depolama Pazarını oluşturmak için depolama kaynaklarını doğrulayan ve yöneten MPoW adlı güvene dayalı olmayan ve düşük maliyetli TEE tabanlı bir teknoloji kullanıyor. MPoW tarafından desteklenen Crust, herhangi bir depolama sunucusunun katılmasına izin veren açık bir ağdır. Ayrıca, Crust üzerinde depolanan dosyalar gizliliği garanti etmek için şifrelenmektedir.

Güvenlik ve Verimlilik

Crust, GPoS adı verilen PoS türevi bir konsensüse sahip bir blok zinciri ağıdır. GPoS konsensüsü ile ağ güvenli, sağlam ve verimlidir. Hem token varlıkları hem de depolama kaynakları tarafından garanti edilmektedir ve güvence altına alınmaktadır.

Kullanılabilirlik ve Güvence

Crust, DSM (Merkezi Olmayan Depolama Pazarı) adı verilen bir zincir içi depolama pazarı oluşturmuştur. DSM aracılığıyla kullanıcılar kolayca dosya yükleyebilir ve yalnızca 1-2 dakika içinde ağda depolama siparişleri verebilir. Dosya kullanılabilirliğini korumak için ağda 50 adede kadar kopya depolanır. Buna ek olarak. Crust, NFT meta verileri gibi yüksek değerli dosyaların özelleştirilmiş veya kalıcı depolanması için bir depolama güvence havuzu sağlar.

Erişilebilirlik ve Güvenlik

Merkezi olmayan uygulamalar genellikle DNS ele geçirmeleri veya DDoS saldırıları gibi ön uçla ilgili güvenlik ihlallerinin kurbanı olur ve bu da kullanıcıları ve varlıklarını riske atabilir. Crust Network aracılığıyla dApp’inizi veya web sitenizi depolamak ve barındırmak, ön ucunuzu güvende tutarken siber güvenlik risklerini büyük ölçüde azaltır. Crust Network, dApp’inizin istikrarını korumak amacıyla tek noktadan hata olaylarını önlemek için replikasyonları küresel olarak dağıtır.

Nereden Satın Alabilirsiniz?

Uniswap, sushiSwap, Gate.io, Huobi gibi yerlerden satın alabilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?