Covid-19 Sonrası Blockchain Teknolojisi

Dünya değişmeye zorlanıyor. Ekonomik ve sosyal olarak çok geliştik, geçmişe dair şeyler geride kaldı derken, bir virüs bize yeniden doğanın gücü karşısında sadece bir kibirden ibaret olduğumuzu gösterdi.
Şehirler karantinaya alındı, sokağa çıkmak yasak hale geldi ve dev ekonomilerimiz durmanın eşiğine geldi. insanlığın bugüne kadar başardığı bütün medeniyet ciddi bir şekilde sorgulandı.

Hal böyleyken, iş yapış sekillerimiz de bir hayli değişeceğe benziyor. Dünyayı orta vadede değiştireceğine inandığımız blockchain teknoloji, sundugu merkeziyetsiz ve saydam yapısıyla, insanlık için bir kez daha öncelikli olduğunu hatırlattı.
Finansal sistemlerimizden kimlik kartlarımıza, sosyal medyadan bilgisayar oyunlarına kadar bir çok sektörde dünyaya saydamlık ve merkeziyetsizlik getiren Blockchain muhakkak covid-19 sonrası daha da iyi anlaşılacak.

Blockchain teknolojisi diğer bazı teknolojiler gibi hızlı bir yaygınlaşma göstermese de, sosyal mesafeli dünyamızda, kendine daha çok yer bulacak gibi gözüküyor.

Özellikle sağlık, egitim ve ekonomi gibi temel alanlarımızda bu teknojiye yapılan yatırımların sağlıklı ve kârlı sonuçlar vermesi, yeni ve daha büyük yatırımların Blockchain teknolijisi üzerine yoğunlaşmasına neden olabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.