Nisan 6, 2020

COVID-19, Bitcoin Halving Etkinliğini Nasıl Etkileyecek?

Bitcoin halving etkiliğinin 18 Mayıs 2020 civarında gerçekleşmesi bekleniyor. Pek çok kişi son düşüşle Bitcoin’in bir fiyasko olduğu sonucuna vardı. Ama onların gözden kaçırdığı birkaç nokta var.

Bitcoin fiyatları şu anda can sıkıcı seviyelerden geri dönmüş durumda. Finansal piyasalar, sadece Amerika’da 2 Trilyon dolarlık teşvik paketine rağmen hala toplanıyor. Covid-19 salgını için bir çözüm bulunmaya çalışılırken, dünya çapında piyasalara yeniden can vermek için hükümetler tarafından milyarlarca dolar harcanıyor. Çözüm bulunduğunda, dünya ya aşırı bir durgunluk ya da açık bir umutsuzluk yaşayacaktır. Bu arada Bitcoin fiyatları çeşitli nedenlerle iki katına çıkacak.

İlk olarak, evde kalma kısıtlamaları insanları kripto para dünyasına bakmaya zorluyor diyebiliriz. İnsanların çoğu dijital paralarla ilgili tartışmaların ne hakkında olduğunu merak edecekler. Dolayısıyla kripto para dünyasına girecekler. Bu yeni yatırımcılar kripto alanına yeni bir hayat getirecek. Zaten bu durum şu an yaşanıyor ve bu kişilerin Bitcoin ilk durakları olacaktır.

İkincisi, Bitcoin fiyatları zaten iyileşti. Sektör eleştirmenleri ise hala COVID-19’un kripto alanını olumsuz yönde etkileyeceğine inanıyorlar.

Kripto para birimi fiyatlarının diğer varlıklarla ilişkisi olmadığı açıktır. Bu da sektörü benimsemeye açık olan insanlara daha fazla güven verecektir.

İnsanlar kripto paralarla uğraşmanın geleneksel bankacılıktan (zaten krizde olan) daha kolay olduğunu fark edecektir. Bu sayede kripto sektörüne katılacaklar. Halving ise sadece kripto alanı hakkındaki heyecanlarını artıracaktır.

Yatırımcılar fonları için bir sığınak arıyorlar. Bitcoin ve altcoinler harika alternatifler sunar. Halving etkinliği, Bitcoin için zaten harika bir PR fırsatı. Şimdilik, Bitcoin fiyatlarının COVID-19’dan bağımsız olarak hala yükselme potansiyeline sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?