Ocak 23, 2024

Cosmos (ATOM) Merakla Beklenen Oylamayı Açıkladı: Sonuç Ne Oldu?

Birlikte çalışabilir blok zincirlerinden oluşan merkezi olmayan bir ağ olan Cosmos, ATOM’un minimum enflasyon oranını sıfıra indirmeyi amaçlayan bir öneriyi reddetti.

Shakelab tarafından sunulan “868 no’lu teklif”, mevcut enflasyon oranını düşürerek token’daki enflasyonist baskıyı kırmayı amaçlıyordu.

Bonding, ATOM tokenlerinin stake ödülleri ve yönetim hakları karşılığında kilitlenmesi sürecidir. Teklife göre, toplam ATOM arzının üçte ikisinden fazlası bağlanırsa, enflasyon oranı sıfıra düşecek ve token için etkili bir şekilde deflasyonist bir senaryo yaratacaktır.

cosmos, atom ağındaki enflasyonist baskıyı azaltmayı amaçlayan teklifi reddetti

Ancak teklif, enflasyon oranının sıfıra indirilmesinin ağın güvenliği ve sürdürülebilirliği üzerindeki olumsuz etkisine ilişkin endişelerini dile getiren Cosmos topluluğundan yeterli desteği alamadı.

Cosmos ekosisteminin merkezi blok zinciri olan Hub, işlem ücretleri, güvenlik ve yönetişim için ATOM kullanmakta. Teklifle birlikte enflasyon oranının sıfıra düşürülmesi ise sonuç olarak teşviklerin azaltılması anlamına geliyor. Bu da Hub’ın işlevselliğini ve esnekliğini tehlikeye atabilecek riskler taşıyor.

Teklif, toplam oy gücünün %67,8’ine sahip olan onaylayıcıların %48,6’sı tarafından reddedilmiştir. Oylama gücünün %18,4’üne sahip olan onaylayıcıların yalnızca %25’i teklifi desteklerken, oylama gücünün %13,8’ine sahip olan onaylayıcıların %25,9’u çekimser kaldı.

Benzeri bir değişikliği öneren önceki 848 sayılı teklif, Aralık 2023’te Cosmos topluluğu tarafından kabul edilmiş ve maksimum enflasyon oranına bir önceki %20’den %10’a kadar bir sınır getirmişti.

Kaynak : AZCoin News
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?