Corona Virüsü Mağdurlarına, Kripto Sektöründen Yardım

0
407

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve onlarca kişinin ölümüne yol açan virüs, tüm dünya ile birlikte ülkemizin de gündeminde. Virüsün, hızla yayılmasından konusunda büyük endişe duyuluyor. Bununla birlikte kripto para camiası da konuyla ilgili olarak harekete geçti.

Birkaç blockchain ve kripto para şirketi, Wuhan, Çin’de virüsten etkilenen kişilere yardım edeceklerine dair açıklama yaptı. Yardımlar aradında kripto para borsası Binance, 10 milyon Çin Yuanı (1,44 milyon dolar) ile dikkat çekti.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, 25 Ocak’ta Binance’in yardım sözünü duyurmuştu. Gelişmenin ardından bağışın kripto para olarak yapılmasıyla ilgili söylentiler ortaya atıldı. Ardından Zhao yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“#Wuhan için kripto bağışı yapmak yararlı olmaz. Binance, #coronavirus (Wuhan virüsü) mağdurlarına yardım etmek için 10 milyon yuan (1,5 milyon dolar) bağış sözü verdi. Duyuru yapmadık fakat, Binance Bağış Vakfı ve Binance ekibi bir süredir konuyla ilgileniyor. Lojistik konuları halletmemiz gerekiyor.”

Binance’in yanısıra Blockchain pazarlama hizmeti Krypital de, yaptığı bir duyuru ile Wuhan virüsünden etkilenenlere ilaç tedarik etmek için bağış çalışması başlattı. Bunun yanında Krypital, daha fazla şeffaflık ve etkinlik sağlayacak, blockchain merkezli bir bağış sistemini hayata geçireceğini de duyurdu.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın