Ocak 28, 2020

Corona Virüsü Mağdurlarına, Kripto Sektöründen Yardım


Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve onlarca kişinin ölümüne yol açan virüs, tüm dünya ile birlikte ülkemizin de gündeminde. Virüsün, hızla yayılmasından konusunda büyük endişe duyuluyor. Bununla birlikte kripto para camiası da konuyla ilgili olarak harekete geçti.

Birkaç blockchain ve kripto para şirketi, Wuhan, Çin’de virüsten etkilenen kişilere yardım edeceklerine dair açıklama yaptı. Yardımlar aradında kripto para borsası Binance, 10 milyon Çin Yuanı (1,44 milyon dolar) ile dikkat çekti.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, 25 Ocak’ta Binance’in yardım sözünü duyurmuştu. Gelişmenin ardından bağışın kripto para olarak yapılmasıyla ilgili söylentiler ortaya atıldı. Ardından Zhao yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“#Wuhan için kripto bağışı yapmak yararlı olmaz. Binance, #coronavirus (Wuhan virüsü) mağdurlarına yardım etmek için 10 milyon yuan (1,5 milyon dolar) bağış sözü verdi. Duyuru yapmadık fakat, Binance Bağış Vakfı ve Binance ekibi bir süredir konuyla ilgileniyor. Lojistik konuları halletmemiz gerekiyor.”

Binance’in yanısıra Blockchain pazarlama hizmeti Krypital de, yaptığı bir duyuru ile Wuhan virüsünden etkilenenlere ilaç tedarik etmek için bağış çalışması başlattı. Bunun yanında Krypital, daha fazla şeffaflık ve etkinlik sağlayacak, blockchain merkezli bir bağış sistemini hayata geçireceğini de duyurdu.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?