Şubat 7, 2020

Corona Virüsü, Kripto Sektörünü Etkilemeye Devam Ediyor

Çin’i etkisi altında bırakan Corona virüsü, kripto para sektörünü etkilemeye başladı. Önce Bitcoin fiyatına etki ettiği düşünülen virüs, şimdi ise Bitcoin madenciliği tesisinin kapanmasına sebep oldu.

Çin, Bitcoin madenciliği için oldukça önemli bir ülke konumunda. Cointelegraph tarafından aktarılan bilgilere göre birçok işletme hizmetlerini durdurma noktasına kadar ulaştı.  En büyük Bitcoin madencilik havuzlarından biri olan BTC.Top’un kurucusu Jiang Zhuouer, Çin’de yer alan bir Bitcoin madeninin virüs salgını sebebiyle kapatıldığı bilgisini paylaştı.

Zhuoer, Weibo hesabında, “Uzak banliyöde bir madencilik tesisim var. Polis geldi ve tüm cihazların kapatılmasını istedi. Dışarı çıkma yasağı anlaşılabilir ama salgını önlemek için madencilik makinelerini kapatmanın faydası nedir? Belki diğer tüm fabrikalar da kapatıldı ve biz bir istisna değiliz. Eğer bu davranış devam ederse, çoğu insan salgın hastalıktan değil, yoksulluktan ölecek.” sözleriyle bir paylaşım yaptı.

Corona virüsü sebebiyle sadece madencilik tesisleri kapatılmadı. Bitmain, Canaan ve MicroBT gibi madencilik donanım üreticileri de virüs salgınından dolayı ürünlerin ve donanımların teslimatının gecikebileceğine dair açıklama yaptı.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?