Mart 15, 2020

Corona Virüsü İle Mücadelede Kripto Para Bağışı

Korona Virüsü hir salgın haline dönüştü ve maalesef tüm dünyayı etkisi altına aldı. Pekçok ülke de konuyla ilgili önlemler almaya devam ediyor. İtalya’da ise durum oldukça ciddi. Ülkede corona virüsü sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 1.200’ü, enfekte kişi sayısı ise 17.600’ü geçmiş durumda. Salgının sert bir şekilde görüldüğü İtalya’da da virüse karşı çeşitli çalışmalar yürütülüyor.

Bu çalışmalardan birisi de İtalyan Kızılhaç Komitesi ve Colli Arnavutluk Komitesi tarafından hayata geçirildi. Dünyanın en büyük insanı örgütlerinden olan 2 kurum, virüsle mücadele etmek adına bir yardım kampanyası başlattı. Helperbit isimli şirket ile işbirliği içerisine giren örgüt, önümüzdeki dönemler de Bitcoin ve diğer kripto paralar ile bağış kabul edecek. Elde edilen gelirler, ilk etapta corona virüsü ile mücadelede ön hazırlıkta, sonrasında ise tıbbi malzeme alımında kullanılacak. Artan miktar ise görevli sağlık personelinin ücretlerini karşılamak adına değerlendirilecek.

Colli Arnavutluk Komitesi Başkanı Bruno Pietrosanti, yaptığı açıklamada, “Bitcoin gibi yenilikçi bir para toplama aracının gerekli ekonomik kaynakları bulmamıza yardımcı olabileceğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bunların yanında, kripto para birimlerinin fiyatındaki ani değişimler, bağış konusunda bir sorun oluşturabilir.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?