Şubat 9, 2020

Corona Virüsü İle Mücadele Blockchain Kullanımı Yaygınlaşıyor

Blockchain teknolojisinin dahil olmadığı bir alan neredeyse yok artık. Gittikçe yaygınlığını artıran bu teknoloji şimdi de corona virüsü ile ilgili çeşitli çalışmalarda kullanılmaya başlandı.

İlk olarak Çin’in Wuhan şehrinde görülen ve tüm dünyayı tehdit eden corona virüsü salgınını önlemek için tıbbı malzeme desteği sağlamak amacıyla bir Blockchain platformu kuruldu. Blockchain pazarlama ve hizmet firması olarak faaliyet gösteren Krypital tarafında kurulan bu platform, merkez hastaneleri desteklemek adına, bağış portalı olarak kullanılacak. Bu sayede, yardımlar daha adil ve şeffaf bir şekilde dağıtılacak.

Bunun yanında Alibaba Group’a bağlı olarak hizmet veren Ant Financial, sunduğu sağlık sigortası hizmetlerinde Blockchain’den yayarlanıyor. Bu sayede şirket, sigorta başvurusunda bulunan kişilere daha kısa süre içerisinde dönüş yapabiliyor. Ayrıca Ant Financial kullanıcıları, Corona virüsüne yakalandıkları takdirde şirkete başvurarak yaklaşık 15 bin dolarlık bir ödeme alabiliyor. Bir Ant Financial sözcüsü, durumla ilgili şunları söyledi:

“İnsanlar ellerindeki belgeleri kanıt olarak kullanılması için şirketlere sunabiliyor, şirketler de bu belgeleri anlık olarak Blockchain üzerinden kontrol edebiliyorlar. Bu sürece dahil olan herkes süreci açık bir şekilde takip edebiliyor.”

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?