Corona Sebebiyle Nakit Paralar Karantina Altında!

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgını, ülkeleri hızlı bir şekilde harekete geçirmiş durumda. Salgından, kripto endüstrisi de dahil olmak üzere, pekçok sektör etkilendi.

Her ülke kendine göre önlemler almaya devam ederken, salgının yayıldığı Çin ilk olarak kullanılmış banknotları karantina altına almıştı. Salgının yayılmasını önlemek için atılan bu adım ile ilgili yapılan açıklamada, “morötesi ışınlar ve yüksek ısıyla dezenfekte edilen banknotların 7 ile 14 gün kasalarda tutulacağı” ifade edilmişti. Şimdi ise Fed’den yeni bir hamle geldi.

Fed’in, Asya’dan ülkeye gelen dolarları finansal kurumlara dağıtmadan önce 10 gün süreyle önlem olarak tuttuğu bilgisi edinildi.

Dünya Sağlık Örgütü temsilcisi de yaptığı açıklamada “Paranın sık sık el değiştirdiğini ve her türlü bakteri ve virüsler ile buna benzer mikropları üzerinde taşıyabileceğini gayet iyi biliyoruz.” demişti.

Bu sebeple de dijitalleşme ihtiyacı yeniden gündeme geldi. Sağlık için paraların karantinaya altına alındığı bir dönemde dijital paraların ne kadar avantajlı olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Bunun yanında analistler de salgının, kripto paraların benimsenmesi konusunda farkındalık oluşturduğunu düşünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.