ConsenSys, JPMorgan Chase ve Mastercard Gibi Finans Kuruluşlarından 65 Milyon Dolar Yatırım Topladı!

Önde gelen bir blockchain yazılım şirketi olan ConsenSys, JPMorgan Chase, Mastercard ve UBS gibi büyük finans kuruluşlarından stratejik yatırımlarla 65 milyon dolar topladı. Bu durum da geleneksel finansmanın kripto alanına girdiği anlamına geliyor.

Şirket Salı günü yaptığı duyuruda; yatırım turunun, ConsenSys’e Ethereum (ETH) üzerinde daha fazla DeFi ve Web3 uygulaması sağlamak için kurumsal blockchain altyapı çözümlerini genişletmesinde yardımcı olacağını açıkladı. Bir yıllık önemli bir büyümenin ardından ConsenSys, şimdi internetin evriminin bir sonraki aşaması olarak kabul edilen Web3’ün yaygın olarak benimsenmesini hızlandırmaya odaklanıyor.

Büyük finans oyuncularına ek olarak, Protocol Labs, Maker Foundation ve Alameda Research gibi blockchain odaklı firmalar da bu artışa katkıda bulundu.

ConsenSys’in kurucusu ve Ethereum’un kurucu ortağı Joseph Lubin, finansman turunun, blockchain teknolojisini destekleyen artan sayıda “devrimciyi” vurguladığını söyledi ve devam etti: “ConsenSys’in yazılım yığını, Ethereum gibi merkezi olmayan protokoller tarafından etkinleştirilen yeni bir otomatik nesnel güven temeline erişimi temsil ediyor.”

UBS’nin teknoloji grubunu yöneten  Mike Dargan, ConsenSys’i portföye eklemelerinin, müşterilerinin menfaatleri ve bankacılığın geleceğini şekillendirmek için, fintech’ler ve daha geniş teknoloji ekosistemi ile çalışmaya olan bağlılıklarının altını çizdiğini, belirtiyor.

Mastercard’da dijital varlık ve blockchain ürünlerinden sorumlu başkan yardımcısı olan Raj Dhamadharan, Enterprise Ethereum için “bizim ve ortaklarımızın ödeme ve ödeme dışı uygulamaları oluşturmada kullandığımız önemli bir altyapı…” yorumunda bulundu. Ayrıca Dhamadharan, Mastercard’ın merkez bankalara verdiği desteği, merkez bankası dijital para birimlerinin ve CBDC’nin faydalarını yorumladı:

CBDC’leri araştırırken merkez bankalarını destekleme çalışmalarımız da dahil olmak üzere, dijital para birimlerine odaklanarak çok raylı stratejimizi yerine getiriyoruz. ConsenSys’a yaptığımız yatırım ve ortaklığımız, uygun ve ölçeklenebilir çözümler oluşturmak için sağlam ve açık kaynaklı bir Ethereum topluluğundan yararlanacağına inandığımız müşterilerimize güvenli ve verimli Kurumsal Ethereum özellikleri sunmamıza yardımcı oluyor.”

ConsenSys, genişleyen ürün paketi ve büyük ortaklıkları sayesinde sık sık manşetlerde yer aldı. Cointelegraph’ın yakın zamanda bildirdiğine göre, ConsenSys önde gelen bir NFT zinciri olan Flow ile rekabet etmek için yeni bir katman-iki NFT platformu Palm’u geliştirdi.

Şirketin çekirdek yazılım yığını, Ethereum cüzdanı ve MetaMask tarayıcısı sayesinde aylık 3 milyondan fazla aktif kullanıcı ile giderek artan bir talebe şahit oldu. Yaklaşık 4.5 milyon geliştirici ConsenSys’in Truffle yazılım paketini kullanıyor ve 150,000’den fazlası da Infura’da blockchain ağırlıklı uygulamalar geliştiriyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.