Aralık 20, 2019

Colorado’da Yüksek Eğitimde Blockchain Kullanılacak!

Colorado Yüksek Eğitim Departmanı, eyalette bulunan yüksek öğretim kurumlarını birleştirmek için blockchain teknolojisini kullanan özel bir tesis kuracağını açıkladı.

Yeni duyurulan habere göre, tesisin adı C-Lab ( Colorado Education Work Lab) olacak. Tesis ile birlikte ülke çapındaki önemli eğitimciler ve teknoloji uzmanları birleşecek. Colorado Education Work Lab, iş ve eğitim dünyası için, inovasyon, pilot uygulamalar, araştırma ve işbirlikleri yapacak. Bir çok uzmanı, teknolojiyi ve kurumu birleştiren ortak tesis, merkeziyetsiz bir yapıda hizmet sunacak.

Projeye Amerika Birleşik Devletleri merkezli olan ve eğitim sektöründe yaptığı yenilikçi çalışmalarıyla bilinen, Learning Economy de destek verecek. Bu kuruluş kâr amacı gütmeyen ama devletin içindeki eğitimi geliştirmeyi hedefleyen bir kurum.

Learning Economy kurumunun CEO’su Chris Purifoy konuyla alakalı olarak şöyle konuştu: “C-Lab, tüm devleti merkezi olmayan bir eğitim altyapısına bağlayan, blockchain ve eğitim için türünün ilk örneği olan bir tesis deneyini temsil ediyor.

Colorado Education Work Lab tesisinin 30 Ocak 2020 tarihinde hizmete açılması planlanıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.