Nisan 5, 2020

CoinTracker, Kripto Vergi Hizmetini Kullanan 100.000 Kullanıcıya Ulaştı

CoinTracker, şirketin şu anda kripto vergi hizmetini kullanan 100.000’den fazla kullanıcıyı saydığını açıkladı. Mart ayında şirket, kullanıcıları platforma çekmeye devam etmek için Lolli, Casa, Compound, IDEX, Crypto.com ve ErisX gibi sektör liderleriyle de ortaklık kurdu.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, kripto alanındaki birçok kişi Bitcoin’de iş yapmanın denemelerinin ve sıkıntılarının farkında. Birincil engel, çeşitli dijital varlıkların vergi durumu konusunda açıklık sağlanmamasıdır.

Şimdilik, ABD’de vergi toplayan İç Gelir Hizmeti (IRS), kriptoyu bir mal olarak tanımlıyor. Bu tanım, her işlem için kullanıcıların ayrıca bir sermaye kazancı veya zararı hesaplaması gerektiği anlamına gelir. Birinin bir fincan kahve satın alması veya 100.000 Dolar’lık bir ticaret yapması önemli değil.

Büyüklüğü ne olursa olsun her işlem, meşhur IRS Bildirimi 2014-21’i dikkate almalıdır. Aktif kullanıcılar için, bu işlemlerin her birinin ve vergi sonuçlarının izlenmesi göz korkutucu bir görevdir. Yeni kullanıcılar için caydırıcı bile olabilir.

Bu kısmen LukkaTax, CoinTracker ve diğer birçok kripto vergi hizmeti gibi şirketlerin işlerini yaptıkları yerdir. Vergi sürecini daha basit hale getirmenin ötesinde, bu şirketlerin çoğu ekosistemin diğer üyeleriyle yararlı ortaklıklar kurdu.

Çok popüler bir kripto ödül projesi olan Lolli için, CoinTracker ile ortaklık yapmak, çevrimiçi alışveriş yaparken aktif olarak BTC kazanan kullanıcılara gönül rahatlığı getiriyor.

Lolli’nin kurucu ortağı Alex Adelman, Crypto Briefing’e şunları söyledi:

“Kullanıcılarımızın birçoğu bize geliyordu ve bir hisse senedi veya bir mal ise Bitcoin’in vergi durumu hakkında sorular soruyordu. Bu konuda bir tavır almamızı istediler. Dolayısıyla, CoinTracker ile ortaklık kurarak, tam bir yaklaşım sunabiliriz. Bitcoin’e sahip olmayı ve kazanmayı kolaylaştırıyoruz ve şimdi portföyünüzü izlemeyi kolaylaştırıyoruz.”

Bitcoin kazanmak vergiye tabi bir etkinlik olmasa da, kullanıcılar kazançlarını fiat’a dönüştürdükten sonra da bu dönüşümü bildirmeleri gerekir. Böylece, CoinTracker ile ortaklık, kullanıcıların bu olayları otomatik olarak izlemesini sağlar.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?