Ocak 12, 2024

CoinShares, Valkyrie Funds Hamlesiyle ABD’de Bitcoin ETF Yarışına Güçlü Bir Giriş Yapıyor!

Dijital varlık yönetiminde bir Avrupa lideri olan CoinShares, SEC’in Valkyrie’nin spot Bitcoin ETF ‘sini onaylamasının ardından ABD merkezli bir dijital varlık yöneticisi olan Valkyrie Funds LLC’yi satın alma niyetini açıkladı. Firmanın CEO’su Jean-Marie Mognetti, satın almanın stratejik önemini vurgulayarak, Avrupa’daki başarısını ABD pazarına yaymak için çok önemli bir adım olarak konumlandırdı.

Bu hamle CoinShares’in yönetim altındaki varlıklarını (AUM) yaklaşık 110 milyon dolar artırarak dijital varlık alanında küresel bir lider olarak konumunu sağlamlaştıracak. Yakın zamanda yapılan bir basın açıklamasında CEO Jean-Marie Mognetti, CoinShares’in Avrupa dijital varlık endüstrisindeki liderlik geçmişini vurgulayarak, şirketin ABD pazarındaki başarısını tekrarlama arzusunu dile getirdi. Kendisi şunları ifade etti:

 Valkyrie Funds’ı satın alma opsiyonumuzu kullanarak Avrupa’daki başarımızı ABD’ye taşımayı ve Amerikalı yatırımcılara düzenlemeye tabi dijital varlık ürünlerine benzersiz bir erişim sunmayı hedefliyoruz.

Öte yandan Valkyrie Funds CEO’su Leah Wald, CoinShares’in dijital varlık alanındaki öncü konumunu kabul ederek işbirliği konusundaki heyecanını paylaştı. “Böylesine güçlü ve başarılı bir grubun parçası olmak bizim için umut verici yeni bir döneme işaret ediyor” diyen Wald, Amerikan dijital varlık yatırım alanında ilerlemek için her iki kuruluşun birleşik güçlerine olan güvenini ifade etti.

Sırada ne var?

Şu anda durum tespiti ve yasal anlaşmaların tamamlanmasını bekleyen satın alma, CoinShares için çok önemli bir anı işaret ediyor ve dijital varlık yönetiminde küresel bir güç olma taahhüdünü güçlendiriyor. Ancak, satın alma işlemi sonuçlanana kadar Valkyrie Funds operasyonel bağımsızlığını koruyacaktır.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere özellikle, bu hamle yalnızca ABD düzenleyici ortamındaki olumlu gelişmelerle uyumlu olmakla kalmıyor, aynı zamanda CoinShares’in Amerikan pazarındaki dijital varlık tekliflerini genişletme stratejisinde önemli bir kilometre taşına işaret ediyor. Buna ek olarak, satın almanın Valkyrie’nin fonlarının ve operasyonlarının CoinShares grubuna doğrudan entegrasyonunun önünü açması ve yatırımcılara kapsamlı bir düzenlenmiş dijital varlık ürünleri paketi sunması bekleniyor.

Bu arada CoinShares’in bu cesur hamlesi, stratejik satın almaların sektör liderlerini şekillendirmede ve yatırımcılara çeşitli ve sofistike yatırım seçenekleri sunmada çok önemli bir rol oynadığı dijital varlık piyasasının dinamik yapısının altını çiziyor. Dijital varlık ortamı gelişmeye devam ederken, CoinShares’in Valkyrie Funds’ı satın alması, şirketi Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenlenmiş dijital varlık yatırımlarının geleceğini şekillendirmede önemli bir rol oynayacak şekilde konumlandırıyor.

Kaynak : CoinGape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?