Ocak 8, 2024

CoinShares Raporu Yayınlandı: Veriler Ralli Heyecanını Körüklemeye Yetti!


CoinShares tarafından yazdırılan “Dijital Varlık Fonu Haftalık Akış Raporu’na” göre 2024’ün ilk haftası dijital varlık yatırımları için oldukça iyimser başladı. Raporda, dijital varlık yatırım ürünlerine 151 milyon dolarlık önemli bir akış olduğu ve Grayscale vs. SEC davasından bu yana kümülatif toplam 2,3 milyar dolara ulaştığı belirtildi. Yatırımlardaki bu artış, toplam Yönetim Altındaki Varlıkların (AuM) %4,4’ünü temsil etmektedir.

Bitcoin, son dokuz hafta içinde 113 milyon dolarlık giriş ile en büyük payı alarak AuM’nin %3,2’sini oluşturdu. Öte yandan short Bitcoin ürünleri, ETF’nin ABD’de piyasaya sürülmesiyle ilgili beklentilerin aksine, yılın ilk haftasında 1 milyon dolar tutarında çıkış gördü. Özellikle, beklenen “söylentiyi al, haberi sat” eğilimi kurumsal yatırımcılar arasında gerçekleşmedi ve short-Bitcoin ETP’leri için son dokuz haftada toplam 7 milyon dolarlık çıkış kaydetti.

coinshares kurumsal yatırımcıların kripto para yatırım raporunu yayınladı

Ethereum, 29 milyon dolarlık girişle iyimser bir başlangıç yapmayı başardı. Bu, kripto para birimine olan ilginin yeniden arttığına işaret eden önemli bir geri dönüşe işaret ediyor. Ancak, Solana yıla daha az olumlu bir başlangıç yaparak toplam 5,3 milyon dolarlık çıkış kaydetti.

Cardano, Avalanche ve Litecoin’in sırasıyla 3,7 milyon dolar, 2 milyon dolar ve 1,4 milyon dolar çektiği diğer altcoinler de kayda değer girişler gördü.

kurumsal yatırımcıların bitcoin yatırım raporu

Coğrafi dağılım açısından girişlerin %55’i ABD borsalarından gerçekleşti. Almanya ve İsviçre de toplam girişlerin sırasıyla %21 ve %17’sini temsil ederek önemli katkı yapan iki ülke olarak öne çıkıyor.

Kripto paraların ötesinde, blok zinciri hisse senetleri de yıla olumlu bir başlangıç yaptı ve geçen hafta toplam 24 milyon dolarlık giriş gerçekleşti. Dijital para birimlerinin ötesinde blok zinciri ekosistemine yönelik bu daha geniş ilgi, ilgili teknolojilere ve sektörlere yönelik yatırımcı güveninin arttığını gösteriyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?