CoinShares Kurumsal Yatırımcıların Favori Altcoin’ini Açıkladı!

Dijital varlık yöneticisi CoinShares şirketine göre çoğu kurumsal yatırımcı bu yıl bir kripto varlığının en fazla büyüme potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor.

CoinShares, son anketinde akıllı sözleşme platformu Ethereum (ETH) için yatırımcılar arasında yükseliş hissinde %20’lik bir artış olduğunu belirtti.

Ethereum, yatırımcı duyarlılığında dramatik bir artış gördü ve ankete katılanların %60’ı en zorlayıcı büyüme görünümüne sahip olduğuna inanıyor.”

Ethereum

Ankete katılanların yaklaşık %30’u Bitcoin‘in (BTC) en cazip büyüme potansiyeline sahip olduğu düşüncesinde.

Anket, yönetim altındaki 390 milyar dolarlık varlığı kapsayan yatırımcılardan gelen 43 yanıta dayanmaktadır.

Ethereum’daki duyarlılık, ankete katılanların yalnızca %40’ının ETH’nin en zorlayıcı büyüme görünümüne sahip olduğuna inandığı Ekim 2022 anketinden bu yana önemli ölçüde arttı.

CoinShares, Ethereum’un 2022’de 401 milyon dolarlık bir çıkış yaşadığını belirtti. Bu bağlamda bu yıl bir “geri dönüşe” yönelebileceğini belirtti.

Ankete göre, yatırımcılar son çeyrekte çoğunlukla BTC ve ETH’ye yatırım yaptı. Katılımcıların son çeyrekte yaptıkları yatırımlara göre bu iki kripto varlık diğer coinlere karşı lider konumda.

Bitcoin

Yatırımcılar ayrıca son anketten bu yana kripto paranın tamamen yasaklanmasından daha az endişe duyuyor.

“Düzenleyici kaygılar arttı, ancak çok azı siyasi engelleyiciler ve hükümet yasağı bekliyor. Bu da yatırımcıların doğrudan bir yasak yerine düzenlemeyi çözüm olarak gördüğünü gösteriyor.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzerebu haber yazıldığı sırada Ethereum 1.595 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.