CoinShares Kurumlar Tarafından En Çok İlgi Gören Kripto Paraları Değerlendirdi

0

Dijital varlık yöneticisi CoinShares, Ethereum için kurumsal talebin bu yıl 1 milyar dolara yakın girişle birlikte artmaya devam ettiğini söylüyor.

Finansal kurumlar, Coinshares’in yeni haftalık raporlarına göre 2021’in başından bu yana yaklaşık 973 milyon dolarlık ETH satın aldı.

CoinShares ayrıca Ethereum’un art arda üçüncü hafta net girişler gördüğünü ve toplamda 11 milyon doları aştığını belirtiyor.

“Ethereum, geçen haftanınkiyle birlikte art arda 3 hafta girişle birlikte toplam 11.70 milyon dolarlık giriş gördü. Bu, yıl başından bu yana gerçekleşen girişleri 1 milyar dolara yaklaştırıyor.”

CoinShares’e göre, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kriptosu olan Bitcoin, art arda iki hafta kurumsal çıkış yaşadı.

“Birkaç haftalık Bitcoin girişlerinden sonra, son iki haftadır çıkışlar gördük ve çıkışlar geçen hafta toplam 10.40 milyon dolara kadar ulaştı. Bu çıkışlar, bu yılın Mayıs ve Haziran aylarında görülen önemli çıkışlara kıyasla minimum düzeyde. Ayrıca, yatırımcıların ilk kez piyasaya erişim sağladığı bazı yatırım ürünlerinin lansmanlarının zamanlamasının da son dönemdeki kârlı turlara katkı sağladığına inanıyoruz. Farklı sağlayıcılar arasındaki giriş ve çıkışların karışık doğası bunu gösteriyor.”

Firmaya göre, BTC’nin kurumsal ticaret hacmi de düşüyor. Ancak Coinshares’e göre, hacimdeki düşüş mutlaka düşüş eğilimi anlamına gelmiyor.

“Bitcoin hacmi geçen hafta yıllık ortalamanın %38’ine düştü ve günde toplam 3.90 milyar dolar oldu. Son yıllarda yaz aylarında hacimlerde benzer mevsimsel düşüşler gördüğümüz için bunun piyasa için endişe kaynağı olduğuna inanmıyoruz.”

Diğer kripto varlıklarına bakıldığında ise Coinshares, altcoinlerin oldukça sakin bir hafta geçirdiğini bildiriyor.

“Ripple, Polkadot, Multi-asset, Cardano ve Stellar gibi kripto para birimlerinin hepsi için girişler gerçekleşti, ancak her biri 0.50 milyon dolardan azdı.”

Kaynak: CoinShares

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın