Eylül 5, 2023

CoinShares Ethereum Rakibinin Bu Yıl 26 Milyon Dolarlık Girişle “En Sevilen Altcoin” Olduğunu Söyledi!


CoinShares, Solana ‘nın çoğu altcoinde çıkış görülmesine rağmen dokuz hafta üst üste yatırım girişi kaydetmesinin ardından “en sevilen altcoin” olduğunu söyledi.

CoinShares, Dijital Varlık Fonu Haftalık Akış Raporu’nda, Solana’nın 1 Eylül’de sona eren haftada 0,7 milyon dolarlık giriş kaydettiğini, altcoinlerin ise başta Polygon (-8,6 milyon dolar) ve Ethereum (-3,2 milyon dolar) olmak üzere yine çıkışlar kaydettiğini söyledi. SOL’un bu yıl şimdiye kadar 26 milyon dolarlık girişi olduğunu, Ethereum’un ise 102 milyon dolarlık çıkış gördüğünü ekledi.

CoinShares’in 4 Eylül’de yayınladığı raporda, hafta boyunca kripto yatırım ürünleri için işlem hacimlerinin yılbaşından bugüne %90 oranında arttığı belirtildi.

Kripto çıkışları, 342 milyon doların kripto ürünlerini terk ettiğini gören yedi haftalık olumsuz duyarlılığın ortasında 11,2 milyon dolara düştü. Kripto yatırım ürünleri için net girişler yıl için 165 milyon dolarla pozitif kalmaya devam ediyor.

Ancak SOL yatırım ürünleri çıkışlardan etkilenmedi. SOL, haftalık 700.000 dolarlık girişle öne çıktı. Bu dönemde toplam 14,1 milyon dolar ve yılbaşından bugüne 26 milyon dolarlık girişle üst üste dokuzuncu haftayı geride bıraktı.

 

Bitcoin haftalık 3,8 milyon dolar giriş kaydederken, Kısa BTC ürünleri haftalık 3,3 milyon dolar çıkış yaşadı.

Yatırımcı Momentumu Solana Fiyatını Yükseltebilir

SOL, Solana ekosistemine güç veren bir token olup geliştiriciler tarafından blok zincirindeki gaz ücretlerini ödemek için kullanılmaktadır. “Ethereum katili” olarak da anılan Solana, merkezi olmayan uygulamalar (DApps) ve merkezi olmayan finans (DeFi) borç verme protokolleri oluşturmak için kullanılan bir blok zinciridir.

Ağ yakın geçmişte bir dizi olumlu gelişmeye sahne oldu. Geçtiğimiz hafta, MakerDAO’nun kurucu ortağı Rune Christensen, projenin yaklaşan yerel token’ının Solana blok zincirinin bir forku olarak inşa edilmesini önerdi.

https://twitter.com/CryptonicDaily/status/1697962795872977269

Geçtiğimiz ay Ottawa, Ontario merkezli e-ticaret devi Shopify, Circle’ın stablecoin’i USD Coin ile başlayarak ödeme seçeneklerine SOL tabanlı bir ödeme ağı olan Solana Pay’i ekledi.

Bu haber yazıldığı sırada altcoin fiyatı son 24 saatte %1,2 düşüşle 19,49 dolar civarında seyrediyordu. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, toplam piyasa değeri yaklaşık 7,99 milyar dolar ve günlük işlem hacmi yaklaşık 230 milyon dolardı ve bu rakam gün içinde %27 artış gösterdi.

Yatırımcı aktivitesi, mevcut fiyatın %28 üzerinde, 25 dolar psikolojik seviyede belirlenen kısa vadeli hedefle SOL’u mevcut seviyeden yükseltebilir.

Kaynak : Inside Bitcoins

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?