CoinShares Altcoin İsmi Verdi: Kurumsal Para Burada!

Önde gelen dijital varlık yöneticisi CoinShares, kurumsal yatırımcıların SEC ve Ripple arasında devam eden davaya ilişkin yorumlarını paylaştı. Firma, kurumsal yatırımcıların XRP’ye ve şirkete güvendiğini gösterecek bir şekilde yatırım yapmaya devam ettiğini altını çizdi.

“XRP, yönetim altındaki varlıkların toplam %9’unu temsil eden 3 milyon dolarlık girişle bu eğilimi değiştirdi.”

SEC, XRP’nin piyasaya sürüldüğünde kayıtsız bir menkul kıymet olduğunu ve bugüne kadar bir menkul kıymet olarak kaldığını iddia ediyor. Ancak CoinShares, yatırımcıların SEC’in argümanlarının nihayetinde mahkemede başarısız olacağını düşündüklerini öne sürüyor.

“SEC ile olan davada netliğin artmasının, yatırım topluluğu tarafından XRP için giderek daha elverişli görüldüğüne inanıyoruz.”

Genel olarak, dijital varlık kurumsal yatırım ürünleri geçen hafta çıkışlar yaşadı ve 2022’nin sonlarında başlayan bir eğilimi sürdürdü.

“Dijital varlık yatırım ürünlerinde toplam 9,7 milyon dolarlık çıkış görüldü ve bu da son üç haftadır devam eden ılımlı olumsuz havanın altını çiziyor.”

Ripple

Bitcoin ise bu çıkışlardan en çok payı alan kripto para oldu.

“Bitcoin üst üste üçüncü hafta toplam 6,5 milyon dolarlık küçük çıkışlar gördü ve bu da 2023’ün başındaki duyarlılığın olumsuz olmaya devam ettiğini gösteriyor.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Ethereum (ETH) yatırım ürünleri üst üste sekizinci haftada da kayıp yaşadı ve 3,1 milyon dolarlık çıkış yaşadı. Birden fazla kriptoya yatırım yapan çok varlıklı dijital yatırım ürünlerinde geçen hafta 4,5 milyon dolarlık çıkış yaşandı. Altcoinlere odaklanan kurumsal yatırım araçları Binance Coin (BNB) ve Litecoin (LTC) sırasıyla 0,2 milyon dolarlık giriş yaşadı.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.