Ağustos 29, 2023

CoinGecko’dan Kripto Raporu: Bu Altcoin’ler Kıyasıya Rekabet Ediyor!


CoinGecko, en kısa sürede kaydedilen en yüksek adres sayısına göre sıralanan Katman 2 blok zincirleri hakkında bir rapor yayınladı. Rapora göre, Base’in 9 Ağustos’taki resmi lansmanından sonra, platform sadece 11 gün içinde 1 milyon benzersiz adres çekmeyi başardı.

532.000 adres resmi olmayan köprüler aracılığıyla Coinbase’in Katman-2 ağına katılarak büyük bir ilgi göstermişti. Kripto analiz platformu Artemis Terminal, Base‘deki günlük işlemlerin birkaç gün önce 1,37 milyona ulaştığını ve yaklaşık 1 milyon işlemle Ethereum’u geride bıraktığını kaydetti.

Arbitrum, günlük aktif kullanıcı sayısı bakımından Base ve Optimism’i geride bırakarak rekabette adından söz ettirdi. Listede ikinci sırada yer alan Arbitrum’un, 31 Ağustos 2021’deki ana ağ lansmanından sonra 1 milyon benzersiz cüzdan adresi kazanması 303 gün sürdü. Ayrıca, Arbitrum 11,4 milyon kullanıcıyla en yüksek adres sayısını kaydederken, Optimism 8 milyon benzersiz adresle yakın bir ikinci oldu.

CoinGecko’ya göre Optimism, 16 Ocak 2022’deki ana ağ lansmanından 191 gün sonra 1 milyon benzersiz cüzdan adresine ulaşarak konumunu güçlendirdi. Bununla birlikte, fiyat perspektifinden bakıldığında, IntoTheBlock, 2023’ün 2. çeyreği itibariyle kazanç yaşayan Optimism adreslerinin oranında %29,27’ye bir düşüş yaşadığını tespit etti. Raporda, toplam Optimism cüzdanlarından 418.300’ünün olumsuz sonuçlara maruz kaldığı, 178.820 Optimism cüzdanının ise olumlu sonuçlar elde etmeyi başardığı vurgulandı.

Son olarak CoinGecko, zkSync’in sadece 71 gün içinde 1 milyon benzersiz cüzdan adresine ulaştığını belirtti. Platform henüz bir token piyasaya sürmemiş olsa da, yatırımcılar potansiyel bir airdrop arıyor ve airdrop alma şanslarını en üst düzeye çıkarmak için ağı kullanıyor.

https://twitter.com/cryptocrushmia/status/1695859863493243141

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?