CoinDCX’den Kripto ve Blockchain Eğitimi

Hindistan merkezli bir kripto para birimi platformu olan CoinDCX, blockchain ve kripto dünyası için oluşturulmuş bir öğrenme platformu başlattı. 16 Haziran’da yayınlanan bir duyuruya göre, platformdaki ekip rehberler, kurslar, dersler ve makaleler sağlayan bir blockchain ve kripto para akademisi şeklinde bir ağ oluşturdu. Platformun CEO’su ve kurucu ortağı Sumit Gupta şunları söyledi:

“Hindistan’da finansal katılımı hızlandırma ve yeni yatırım biçimlerine giriş kapısı açma potansiyeli ile kripto para birimleri herkese fayda sağlayabilir. Ancak, Hindistan’dakilerin kriptodan tam olarak yararlanabilmeleri için, uygun eğitim yoluyla temellerini atmamız gerekiyor. DCX Learn ile, kullanıcıların kripto pazarlarında gezinmesi için gerekli bilgilere sahip olmasını istiyoruz.”

Duyuruya göre platform, kripto dünyası kavramını, sektördeki yeni başlayanların anlaması için gereken öğretici videolar, içerikler ve bilgi görselleri aracılığıyla açıklamayı umuyor. Platform ayrıca, kullanıcıları endüstride bilgilendirmenin dolandırıcılıkların önüne geçmek adına yararlı olabileceğini belirtti. Bunun da ötesinde, platform, blockchain teknolojisini anlayan kişilerin, bu bilgi ile kendi işlerini geliştirebileceğini vurgulamaktadır.

Geçtiğimiz günlerde de, CAIS ve Galaxy Digital, kriptoyu merak eden finansal danışmanlara eğitim araçları sağlamak için ortaklık kurmuştu. Sektörde ki buna benzer eğitimlerin artış göstermesini iyi bir gelişme olarak değerlendirebiliriz. Benzer eğitimler hem benimsenmeyi artırabilir hem de önyargılı insanların sektöre girmesini kolaylaştırabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.