Coinbase’ten Kritik Mektup: Yeniden Yapılandırma Başladı

Kripto borsası Coinbase güncel durumuna ilişkin dikkat çeken bir mektup yayınladı. Borsa, “kripto ekonomisini etkilemeye devam eden piyasa koşullarını” gerekçe göstererek işten çıkarmalar yapacağını teyit etti.

Coinbase tarafından SEC’e yapılan 8-K başvurusunda, yeniden yapılanmanın firmanın 950 personelini işten çıkarması anlamına geldiğini belirtti. Bunu yapmanın maliyeti, kıdem tazminatı paketlerinin sayılmasıyla 163 milyon dolara kadar çıkabilir.

Dosyada işten çıkarmaların 2023’ün ikinci çeyreğinde sona ermesinin beklendiğini de yer aldı.

Coinbase ilk olarak Haziran 2022’de işgücünü azaltmaya başladı ve işgücünde %18’lik bir kesinti yaptı. Şirket bu işten çıkarmalar sonucunda 1.100 personeliyle yollarını ayırdı. O dönemde CEO Brian Armstrong, “bana göre aşırı işe alım yaptığımız gayet açık” yorumu yapmıştı. CEO, firmanın “en kötüsü için plan yapması” gerektiğini eklemişti.

Coinbase şu anda 24 saatlik hacme göre piyasadaki en büyük ikinci kripto borsası konumunda. CoinGecko, geçtiğimiz gün platformun 1,8 milyar doların üzerinde işlem gerçekleştirdiğini bildirdi. Buna karşılık, pazar lideri Binance 13 milyar dolardan fazla işlem kaydetti.

Coinbase Ekibine,

2022’de kripto para piyasası finansal piyasalarla birlikte düşüş eğilimi gösterdi. Ayrıca, sektördeki kötü aktörlerden kaynaklanan problemler de yaşadık. Bu problemler yayılmaya devam edebilir.

Coinbase iyi sermayelendirilmiş durumda ve kripto hiçbir yere gitmiyor. Aslında, son olayların nihayetinde Coinbase’e büyük fayda sağlayacağına inanıyorum (büyük bir rakibin başarısız olması, ortaya çıkan düzenleyici netlik, vb) ve uzun vadeli stratejimizi doğruluyorlar. Ancak bu değişikliklerin meyvelerini vermesi zaman alacak ve kripto piyasasındaki gerilemeleri atlatmak ve ortaya çıkabilecek fırsatları yakalamak için uygun operasyonel verimliliğe sahip olduğumuzdan emin olmamız gerekiyor.

Detaylar geliyor…

Kaynak : Decrypt


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.