Şubat 27, 2023

Coinbase’ten Kritik Karar: BUSD İşlemlerini Askıya Alıyor!

Önde gelen kripto para borsası Coinbase, 13 Mart’tan itibaren Binance USD (BUSD) alım satımını askıya alacağını duyurdu.

Bununla birlikte BUSD fonları erişilebilir olmaya devam edecek ve müşteriler diledikleri zaman fonlarını çekebilecekler. Bir Coinbase sözcüsü konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“BUSD işlemlerini askıya alma sebebimiz inceleme ve gözlem süreçlerimizden kaynaklanmaktadır. BUSD incelemesini yaparken listeleme standartlarımızı karşılamadığına ve işlemlerini askıya almamız gerektiğine karar verdik.”

BUSD, New York merkezli fintech firması Paxos Trust tarafından Binance markası altında çıkarılan, dolara sabitlenmiş bir stablecoin’dir. Yatırımcılar, geleneksel itibari parayı dijital varlıklara dönüştürmek ve kripto para ticaretini kolaylaştırmak için aracı olarak stablecoin’leri kullanmaktadır.

Coinbase tarafından alınan bu askıya alma kararı, New York Mali Hizmetler Departmanı’nın (NYSDFS) Paxos’a BUSD ihracını durdurma emri vermesinden sonra geldi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) da aynı sıralarda Paxos’a BUSD’nin bir menkul kıymet olduğuna dair bir bildirim gönderdi. SEC, Paxos’a karşı harekete geçer ve BUSD’yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak kabul ederse, bunun stablecoin piyasası için ciddi sonuçları olabilir. SEC, BUSD’nin daha katı düzenlemelere yol açabilecek bir menkul kıymet olup olmadığını belirlemek için Howey testini kullanacak.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Paxos bildirimin ardından BUSD’nin bir menkul kıymet olduğuna karşı çıktı. Bununla birlikte, Paxos’un BUSD’nin bir menkul kıymet olduğunu kabul etmesi ve SEC ile uzlaşması gibi, diğer stablecoin ihraççılarının Paxos’u takip etmesini ve kaydolmasını istemesi gibi gerçekleşebilecek birkaç potansiyel senaryo da var.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?