Şubat 22, 2023

Coinbase’ten Kripto Sektörüne Korkutan Açıklama!

2022 tüm kripto para piyasası için zor bir yıl oldu. Birkaç firma iflas ederken, diğerleri büyük kesintiler yapmak zorunda kaldı. Zararlı ayı piyasasına ek olarak binlerce kişi işini kaybetti. Pek çok kişi bu düşüncenin 2023’e taşınmayacağına inanıyor, ancak Coinbase farklı bir anlatıya işaret etti. Coinbase CFO’su, başka bir işten çıkarma turu olasılığının sinyallerini verdi.

Alesia Haas, borsanın mali performansını artırmak için firmanın daha fazla işten çıkarma yapacağını açıkladı. Coinbase’in son birkaç ay içinde işgücünü birkaç kez azalttığı unutulmamalıdır. Son olarak, Ocak ayının sonlarına doğru firma 950 çalışanını işten çıkardı. ABD merkezli borsa, Haziran 18’de de personelinin %2022’sini işten çıkarmıştı dedi.

“EBIDTA’yı yıldan yıla iyileştirmeye çalışıyoruz. Eğer bunu yapamayacağımızı görürsek, harcamalarımızı doğru boyutlandıracağız. Çeviğiz, gerekli adımları atacağız.”

Aksine, Coinbase’in dördüncü çeyrek 2022 geliri beklentilerin üzerinde gerçekleşti.

Coinbase’in Geliri Toparlanırken İşlem Hacmi Düştü

Coinbase yakın zamanda attığı bir tweet’te, dördüncü çeyrek 2022 için net gelirinin 605 milyon dolar olduğunu açıkladı. Üçüncü çeyrek  2022 için gelir 589 milyon dolardı.

İşlem hacimleri bir önceki çeyreğe göre %12 düşmüş olsa da Coinbase üç aylık gelirindeki %5’lik artışı abonelik ve hizmet gelirlerindeki %34’lük artışa bağladı.

Ayrıca, staking geliri bir önceki çeyreğe kıyasla azaldı. Bu düşüş, kripto para birimi fiyatlarının piyasa genelinde stake edilen bakiyelerdeki artışı geride bırakmasıyla gerçekleşti. Ancak Coinbase, stake ürünlerinin menkul kıymet olmadığına dair inancını yineledi.

Bunun ortasında, düzenleyici revizyon borsası New York merkezli Yatırımcı Borsası IEX ile ortaklık kurmak istiyor. Bu platformun düzenlendiği bildiriliyor.

İlk ortağı olan eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried suçlandığında, deneyimli trader Brad Katsuyama liderliğindeki IEX borsayı yeniden kurmayı umuyordu. Bir IEX sözcüsü şunları söyledi.

“Düzenleyiciler ve diğer piyasa katılımcılarıyla yapılan görüşmeler de dâhil olmak üzere, dijital varlık menkul kıymetleri için düzenleyici bir yol sağlamaya yardımcı olabileceğimiz yolları değerlendirmeye devam ediyoruz, ancak herhangi bir üçüncü tarafı içeren belirli bir teklifi sonuçlandırmadık.”

Kaynak : Watcher.guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?