Şubat 16, 2024

Coinbase’ten Ethereum ve Solana Tabanlı Altcoin için Destek Müjdesi!


ABD’nin önde gelen kripto para borsası Coinbase, kullanıcıların kullanılmayan GPU güçlerini paylaşarak diğer projeler için grafik ve görsel efektler oluşturmalarına olanak tanıyan merkezi olmayan bir altcoin olan Render token’ı ödül kazanma aracı olarak listeleyeceğini duyurdu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere token fiyatı borsadan gelen bu olumlu duyuruya rağmen yatay seyrettikten sonra piyasayla uyumlu olarak yükseldi. Borsanın duyurusu işe aşağıdaki cümlelerle gerçekleşti:

Coinbase, Solana ağında (SPL token) Render için destek eklemeye hazırlanıyor. Bu varlığı diğer ağlar üzerinden göndermeyin, aksi takdirde fonlarınız kaybolabilir. Bu varlık için transferler, ticaretin desteklendiği bölgelerde Coinbase ve CoinbaseExch’te mevcuttur.

Altcoin, duyuruya ilk başta tepki vermedi ve ardından düşüş kaydetti. CoinGecko’ya göre RNDR fiyatı son 24 saatte %10’a yakın artışla 5,5 dolardan işlem görüyor.

Render eskiden Ethereum tabanlı (ETH) bir token olsa da 2023’ün sonlarında Solana’ya geçişini tamamlamıştı. Projenin kurucusu Jules Urbach’a göre, bu geçiş protokolün faydasını büyük ölçüde artıran bir hamle oldu:

“Render’ın çekirdek altyapısını Solana’ya taşımak, gerçek zamanlı akış ve dinamik NFT’ler gibi önemli yeni yeteneklerin kilidini açan bir dönüm noktasıdır.”

Coinbase, varlığın hem Solana hem de Ethereum versiyonlarını destekleyecek ve tokenların blok zincirleri arasında biraz farklı isimlere sahip olduğuna dikkat çekecek.

Render token RNDR olarak biliniyor olsa da bu token’ın Ethereum ağındaki kısaltması. Token’ın Solana ağındaki kısaltması ise direkt isimle aynı olacak şekilde yani RENDER olarak tercih edildi. Borsa ise bu varlığı (Solana) etiketiyle vurgulayacak.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?