Eylül 16, 2023

Coinbase’in Listelemesi İki Altcoin’in Fiyatını Uçurdu: “Dev Şirketler de Destekliyor!”


Son güncellenme : 16.09.2023 - 12:05

Kurumsal odaklı altcoin olan VeChain (VET), ABD merkezli kripto borsası Coinbase tarafından listelendikten sonra yükselişe geçti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Coinbase, Haziran ayında lojistik çözümler sunmak için blockchain teknolojisini kullanan bir kripto projesi olan VeChain’i (VET) listeleme yol haritasına eklemişti.

Önde gelen borsa bu haftanın başında VET ve ağın gaz token’ı VeThor’un (VTHO), alım-satım faaliyetleri için kullanılabilir hale geldiğini duyurdu.

Haber, VeChain’i 11 Eylül’de yedi günün en düşük seviyesi olan 0,0146 $’dan sadece bir günde %17,8’lik bir artışla 0,0172 dolara yükseltti. Ancak fiyat geriledi ve son 24 saat içinde %3’lük bir artışla yazım sırasında 0,0170 dolardan işlem görüyordu.

VET, 2015 yılında Çinli bir girişimci ve Louis Vuitton Çin’in eski yöneticisi olan Sunny Lu tarafından tedarik zincirlerini yönetmek ve ürünleri takip etmek amacıyla kuruldu. Şu anda Walmart ve BMW gibi önemli işletmelerle ortaklıkları bulunuyor.

Protokolün gaz ücretleriyle ilişkili token olan VeThor (VTHO), ağın akıllı sözleşmelerini güçlendirmek için kullanılan VET sahiplerine orantılı olarak verilen otomatik olarak oluşturulan bir dijital varlıktır.

VTHO, son gün içinde %1,62’lik bir artışla, yazım sırasında 0,001287’den işlem görüyor. Ancak, Coinbase‘in duyurusundan sonra yükseldi ve 12 Eylül’de 0,000869 dolardan 0,001607 dolara çıkarak %85’lik şaşırtıcı bir artış gösterdi.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?