Coinbase’den Corona Virüs’üne Karşı Müdahale Planı

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, Coronavirüs saldının ofis çalışanlarına bulaşması durumunda nasıl bir yol izleyeceklerini açıkladı.

Aşamalı Müdahale

Coinbase’de çalışan 100’den fazla kişi bu hastalığa yakalanması durumunda şirketin hazırladığı planın ilk aşaması devreye girecek. Şirket bu aşamada ofis çalışanlarının ellerini daha sık yıkamalarını isteyecek, sadece belli başlı ofis çalışanlarının dışarıdan ziyaretçi almasına izin verilecek ve çalışanlarına evden çalışma hakkı tanınacak.

Eğer Coinbase 1000’den fazla şirket çalışanlarında bu hastalığa rastlarsa ofisi karantina altına alacak. Ofislere dışarıdan ziyaretçi alınmayacak ve ofis içerisinde tüketilen yiyeceklere dikkat edilecek.

Coinbase yaptığı bu açıklamalara göre bu iki aşama da işe yaramaması durumunda “müdahale planının başarısız olduğu” ve artık üçüncü aşamaya geçilecek. Coinbase bu aşamada çalışanlarına evden çalışma hakkı verecek, ofis düzeninde önemli derecede değişiklik yapılacak ve ofis hizmetlerine bazı kısıtlamalar gelecek.

Kripto para borsası Coinbase, ABD’nin yanı sıra İrlanda, İngiltere, Güney Kore ve Japonya’da ofisleri bulunmakta. Coinbase şu ana dek şirket çalışanlarının Japonya, Güney Kore, İtalya ve Çin gibi ülkere düzenledikleri seyahatlere belli bir kısıtlama getirdi. Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong şirket çalışanlarının COVID-19 olarak adlandırılan bu tehlikeli hastalığa yakalanma ihtimallerinin düşük olduğu belirtiliyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.