Coinbase’de Patlamaya Hazır 6 Kripto Para

Analist ve kripto para trader’ı Austin Arnold, ABD merkezli kripto para borsası halka açılmadan önce Coinbase’de satın almak için en patlayıcı kripto para varlıklarından altısını seçti.

Yayınladığı yeni bir videoda, Altcoin Daily sunucusu, listesindeki altıncı coini Chainlink (LINK) olduğunu söylüyor ve şirketin oracle’larını Polkadot (DOT) ağına getirecek yeni bir alt tabaka modülünün piyasaya sürmesine atıfta bulunuyor.

“Ethereum ekosisteminde hakimiyet kurarken, Polkadot ekosisteminde de hakimiyet kurmak üzere.”

Arnold’un izleme listesindeki bir sonraki kripto para ise Cardano (ADA). Trader, geliştiricilerin Ethereum’daki gibi sadece tek bir dilde değil, Cardano’da birden çok dilde yazabilecekleri gerçeği konusunda heyecanlı.

Cardano’nun değer önerisi oldukça açık. Ethereum’un daha hızlı, daha ucuz, daha ölçeklenebilir ve daha az sıkışık bir versiyonu olmayı hedefliyor. Bunu anlıyoruz, ancak geliştiriciler Cardano üzerinde bunu inşa etmeyi seçecek mi? Pek çok insan bundan bahsetmiyor ama Cardano’da 6 ay içinde çok sayıda dilde akıllı sözleşmeler yazabileceksiniz… Anlıyor musunuz? Ethereum tek bir kodlama dili sunuyor, Cardano ise hepsini.”

Listenin dördüncü sırasında ise UMA (Evrensel Pazar Erişimi) bulunuyor. UMA, kullanıcıların neredeyse her şeyi takip edebilen özel teminatlı sentetik kripto para birimi belirteçleri oluşturmasına olanak tanıyan, Ethereum üzerine inşa edilmiş bir protokoldür.

“UMA, türev ürünler piyasasını adem-i merkeziyetçi bir şekilde bozmak istiyor. Bu, geleneksel piyasanın hali hazırda sahip olduğu bir şeyi otomatikleştirmek ve merkezden uzaklaştırmaktan başka bir şey değildir.”

Üç numara ise, bu altcoin döngüsünde “bomba gibi” olacağını düşündüğü sanal emlak ağı Decentraland(MANA). MANA’nn şimdiye kadar Coinbase’de bulunan sanal emlak alanındaki tek coin olduğunu da ekliyor.

Her iki durumda da Decentraland, Coinbase’deki coinler arasında büyük bir oyuncu olmaya hazırlanıyor.”

Trader, otomatikleştirilmiş verimli tarım protokü Yearn Finance’i(YFI) listesinde ikinci sıraya alıyor. Arnold, fiyatlandırılmış eyleme kıyasla kilitlenen toplam değere dayalı olarak, YFI’nin önemli ölçüde azımsanıyor olduğunu öne sürüyor.

“İnsanlar protokolde gerçekten değer buluyor/kullanıyor mu? Cevap evet! Aslında kasa türüne göre toplam kilitlenen değer, 2020’nin sonunda gördüğümüzden bile daha yüksek, tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Ancak kilitlenen değer yükselirken, YFI token’inin değeri henüz tüm zamanların en yükseğine dönmedi.”

Arnold’un bir numarası ise Uniswap(UNI)! Analist, UNI’nin v3 güncellemesinin yakın zamanda açıklanmasının, UNI’ye yukarı yönlü potansiyel veren bir yükseliş faktörü olduğunu belirtiyor.

“Uniswap The Decentralized Exchange(DEX), bir otomatik piyasa yapıcı olarak çok daha ucuz olacak ve çok daha verimli hale gelecek. Hatta, UNI v3’ün yayınlanmasıyla:>Bu şimdiye kadar tasarlanmış en verimli ve esnek otomatik piyasa yapıcı olacak’ diyorlar. Ancak bu bizim yapmadığımız bir şey ve bu da ilginç. 4000 kat daha fazla sermaye verimliliği olacak, peki bu ne anlama geliyor? Likidite sağlayıcılarının(LP) pozisyonlarının, tek bir havuzda toplanmasıyla oluşan Konsantre Likidite denen bir şeyle; LP’lerin şu anda sahip olduklarımıza göre 4000 kata kadar daha fazla sermaye verimliliği ile likidite sağlayabileceği anlamına geliyor.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.