Coinbase Yönetimi, Halka Arzdan Hemen Sonra Tüm COIN’lerini Sattı!

0

Open Insider tarafından yayınlanan bilgilere göre, Coinbase’in üst düzey yöneticileri, NASDAQ’da COIN ticareti başladıktan hemen sonra kar almaya karar verdi ve hisselerini satışa çıkardı.

Open Insider’ın verilerine göre, önde gelen ABD kripto borsasının arkasındaki şirket olan Coinbase Global Inc.’in tüm üst düzey yöneticileri ve bazı yatırımcıları, ellerindeki COIN’lerin çoğunu sattı. Bu dramatik satışların toplam miktarı yaklaşık 5 milyar dolar.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, hisselerinin yüzde 71’ini COIN başına 389 dolar’dan sattı. Borsanın CFO’su Alesia Haas, kendinden en emin satıcıydı: 100 milyon dolar’a tüm hisselerini sattı. Şirket başkanı Emilie Choi ise hisselerini 403 dolar’dan, nakde çevirmeyi başardı. Andreesen Horowitz ve Union Square Ventures gibi bazı yatırımcılar da büyük satışlar bildirdi. Tüm işlemler 14 Nisan 2021’de (COIN ticaretinin başladığı gün) yapıldı.

Bununla birlikte, yöneticiler ve yatırımcılar COIN’i yalnızca birkaç saat tuttu. Yazının kaleme alındığı sırada, COIN 342 dolar olarak değerlendirilirken, Cuma günü tüm zamanların en düşük seviyesi 320 dolar olarak kaydedildi.

Söz konusu satışlara ilişkin çeşitli tartışmalar yaşandı ve COIN satışının bugünkü kripto katliamının arkasındaki bir faktör olduğu da bu tartışmalardan birisi oldu. Coinbase’in üst düzey yöneticilerinin projelerinin geleceğine olan güvenlerini kaybetmiş olacağı da diğer bir tartışma konusuydu. Fakat söz konusu isimler sadece kripto rallisi sırasında aşırı ısınmış bir piyasa varken güvenli tarafta kalmaya karar vermiş olabilirler.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın