Coinbase Yönetimi, Halka Arzdan Hemen Sonra Tüm COIN’lerini Sattı!

Open Insider tarafından yayınlanan bilgilere göre, Coinbase’in üst düzey yöneticileri, NASDAQ’da COIN ticareti başladıktan hemen sonra kar almaya karar verdi ve hisselerini satışa çıkardı.

Open Insider’ın verilerine göre, önde gelen ABD kripto borsasının arkasındaki şirket olan Coinbase Global Inc.’in tüm üst düzey yöneticileri ve bazı yatırımcıları, ellerindeki COIN’lerin çoğunu sattı. Bu dramatik satışların toplam miktarı yaklaşık 5 milyar dolar.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, hisselerinin yüzde 71’ini COIN başına 389 dolar’dan sattı. Borsanın CFO’su Alesia Haas, kendinden en emin satıcıydı: 100 milyon dolar’a tüm hisselerini sattı. Şirket başkanı Emilie Choi ise hisselerini 403 dolar’dan, nakde çevirmeyi başardı. Andreesen Horowitz ve Union Square Ventures gibi bazı yatırımcılar da büyük satışlar bildirdi. Tüm işlemler 14 Nisan 2021’de (COIN ticaretinin başladığı gün) yapıldı.

Bununla birlikte, yöneticiler ve yatırımcılar COIN’i yalnızca birkaç saat tuttu. Yazının kaleme alındığı sırada, COIN 342 dolar olarak değerlendirilirken, Cuma günü tüm zamanların en düşük seviyesi 320 dolar olarak kaydedildi.

Söz konusu satışlara ilişkin çeşitli tartışmalar yaşandı ve COIN satışının bugünkü kripto katliamının arkasındaki bir faktör olduğu da bu tartışmalardan birisi oldu. Coinbase’in üst düzey yöneticilerinin projelerinin geleceğine olan güvenlerini kaybetmiş olacağı da diğer bir tartışma konusuydu. Fakat söz konusu isimler sadece kripto rallisi sırasında aşırı ısınmış bir piyasa varken güvenli tarafta kalmaya karar vermiş olabilirler.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.